ZUS uznał mężczyznę bez ręki za…zdolnego do pracy i odebrał rentę

To już kolejna sprawa, w której mocno zastanawiające są decyzje lekarzy orzeczników ZUS. Tym razem mężczyzna, który w dzieciństwie uległ wypadkowi i stracił rękę został uznany za…zdrowego i zdolnego do pracy!

Od dłuższego czasy opisujemy drastyczne przypadki ciężko chorych elblążan, którzy przez lekarzy orzeczników ZUS zostali uznani za…zdrowych i zdalnych do pracy. Tak było w przypadku Pana Mirosława, tracącego wzrok, którego ZUS uznał za zdolnego do pracy w zawodzie kierowcy!

O tym więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/zus-nadal-uzdrawia-ciezko-chorych-elblazan-mezczyzna-tracacy-wzrok-moze-pracowac-jako-kierowca/

Natomiast historię ciężko chorego Pana Mariusza, którego ZUS pozbawił renty  i uznał za zdrowego opisywaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/elblazanin-pozywa-do-sadu-zus-zaklad-cudownie-go-uzdrowil-i-wyslal-do-pracy/

Tym razem jak nas informuje Pani Małgorzata, jej mąż – który w wypadku stracił rękę, został przez ZUS uznany za zdrowego, zdolnego do pracy i pozbawiony renty.

„Czytałam wasze artykuły w związku z ZUS. Mój mąż w tamtym roku również został „cudownie uleczony” i całkowicie zdolny do pracy pomimo iż nie ma lewej reki. Dziwne, według nich ręka ma odrosnąć? Czy oni by chcieli być tak całkowicie zdolni do pracy? Wątpię. A swoja decyzję podpierali tym, że jak ma Pan troje dzieci, żonę, prawo jazdy, ukończył zawodówkę może Pan iść do pracy. Tylko nie pomyśleli kto da mu pracę bądź ile byłby w stanie popracować i po jakim czasie zaczął mieć problemy zdrowotne? Po odwołaniu też nic z tego. Ludzie na komisji prosto w oczy powiedzieli, że mąż jest całkowicie niezdolny do pracy, a jednak orzeczenie przysłali przeczące. To jest niepojęte co dzieje sie w tym ZUS!” – pisze Pani Małgorzata.

Jak udało nam się ustalić, mąż naszej Czytelniczki stracił lewą rękę w wypadku, jako dziecko. Przez ponad 6 lat otrzymywał z tego tytułu rentę, która jednak teraz została mu teraz nagle odebrana. W tej sprawie będziemy interweniowali w ZUS w Olsztynie.

Widzisz coś niepokojącego? Coś Cię denerwuje, drażni, masz jakiś problem? Pisz do nas na adres: faktyredakcja@gmail.com . Każdemu gwarantujemy anonimowość!

3 komentarze

 • 98149 Reply

  14 lutego 2018 at 12:27

  wszystko, zleży od ludzi jacy pracują w ZUSie.Z tego co mi wiadomo ZUS ma odgórne zalecenia by zabierać renty i cudownie uzdrawiać ludzi. PiS musi mieć skądś pieniądze na 500+. Ludzie nie rozumieją, że żeby komuś dać komuś trzeba zabrać.

  • max Reply

   26 lutego 2018 at 10:17

   Święte słowa a biedni ludzie myślą że to zależy od biednego orzecznika.

 • Piotr Reply

  14 lutego 2018 at 14:01

  W takim stanie rzeczy powinni odwołać dyrektorkę elbląskiego Zusu Karinę Podlaszewską

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register