Zwiększone patrole na “siódemce” koło Elbląga

Miniony weekend był ostatnim wakacyjnym weekendem. To czas powrotów do domów z letniego wypoczynku. Widać to było chociażby po natężeniu ruchu na elbląskim odcinku drogi nr 7. Tam też zwiększono ilość patroli ruchu drogowego.

Mierzono prędkość, eliminowano z ruchu drogowych piratów, którzy jechali szybciej niż pozwalają na to ograniczenia a także tych którzy przekraczali dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Tych ostatnich było 8 a rekordzista to 63-latek, który jechał hyundaiem przez miejscowość Krykajny z prędkością 115 km/h, gdzie jest ograniczenie do 50 km/h. Mężczyznę zatrzymali policjanci z Grupy SPEED. Oprócz 500 złotowego mandatu i 10 punktów karnych zatrzymano mu na 3 miesiące prawo jazdy. Taka sama kara spotkała 18-latka kierującego mercedesem. Ten przy ul. Jana Pawła II w Elblągu rozpędził swoje auto do 111 km/h.

Policjanci podczas ostatniego wakacyjnego weekendu przebadali prawie 400 kierujących pod kątem trzeźwości. Zatrzymano dwóch kierujących pod wpływem alkoholu. Pierwszy to 24-letni motorowerzysta zatrzymany przy ul. Malborskiej. Mężczyzna miał 0,7 promila alkoholu w organizmie. Podobny wynik, bo 0,8 promila miał 50-latek kierujący alfą romeo i zatrzymany przy ul. Stoczniowej. W obu przypadkach kierujący odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register