Nie przyjęli mandatów…skończyło się wyrokami sądu

Gdy osoba nie przyjmuje mandatu lub wykroczenie jest rażące i narusza zasady bezpieczeństwa, policjanci kierują wniosek o ukaranie do sądu. Zamieszczamy kilka przykładowych wyroków w sprawach o wykroczenia drogowe.

Pewien 35-letni motocyklista, którego prędkość zmierzyli policjanci z Pasłęka jechał o ponad 40 km/h za szybko. Sprawa trafiła do sądu. Mężczyzna ma zapłacić 1000 złotych grzywny.

Inny 49-latek, również w Pasłęku kierował osobowym peugeotem i przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Wyrok to grzywna w wysokości 1500 złotych.

24-letni elblążanin zatrzymany został w lutym przy ul. Mazurskiej, gdy kierował renault laguną. Mężczyzna nie posiadał uprawnień. Wyrok: 1000 złotych grzywny oraz 1,5 roku zakazu prowadzenia pojazdów.

20-latek z Elbląga, który dwukrotnie został zatrzymany do kontroli drogowej 14 i 16 kwietnia również nie posiadał uprawnień. Mężczyzna musi teraz zapłacić grzywnę w wysokości 1500 złotych oraz przez rok ma sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Rekordzistą został pewien 26-latek który w styczniu kierował osobowym audi. Za kierowanie bez uprawnień sąd skazał go na grzywnę w wysokości 5 tysięcy złotych.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu    

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register