Próbowali okraść bankomat w Elblągu. Prokuratura wszczęła dochodzenie

Prokuratura Rejonowa w Elblągu wszczęła postępowanie przygotowawcze dotyczące zaistniałego w nocy z 12 na 13 sierpnia 2021 roku na terenie miasta usiłowania dokonania kradzieży z włamaniem do bankomatu jednego z banków.

Jak ustalono sprawca lub też sprawcy doprowadzili do eksplozji gazu co miało pozwolić im na przełamanie zabezpieczeń zamontowanych w bankomacie i dokonanie zaboru znajdujących się w tym urządzeniu pieniędzy.

Pomimo podjęcia wskazanego wyżej działania nie doszło do przełamania tych zabezpieczeń, co z kolei uniemożliwiło dokonanie zaboru pieniędzy z wnętrza bankomatu. W efekcie zdarzenia doszło jednak do zniszczenia bankomatu, którego wartość szacowana jest na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

W chwili obecnej w sprawie podejmowane są intensywne czynności procesowe niezbędne dla szczegółowego wyjaśnienia całokształtu okoliczności przedmiotowego zdarzenia, a zwłaszcza ustalenia oraz zatrzymania sprawcy lub też sprawców, który lub też którzy dopuścił się lub też dopuścili się dokonania wskazanego wyżej czynu, za którego popełnienie grozi surowa kara pozbawienia wolności w wymiarze od roku do nawet 10 lat.

Prokuratura Okręgowa w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register