Startupy nabierają rozpędu w Warszawie

Startupowcy z sektora life science, oprogramowania oraz Internetu rzeczy (IoT) mogą synchronizować zegarki. 4 kwietnia o godz. 20.00 (czasu środkowo europejskiego) rozpocznie się rekrutacja do programu akceleracyjnego.

Podczas programu uczestnicy będą mogli pracować m.in z Markiem  Borzestowskim (współtwórcą Wirtualnej Polski), Lidią Adamską, wieloletnią CFO warszawskiej giełdy, czy prof. Tomaszem Ciachem, naukowcem i startupowcem. Do programu mogą przystąpić nie tylko startupy, ale także zespoły projektowe i samotne wilki bez własnej firmy. Jedynym warunkiem jest przedstawienie rewolucyjnego rozwiązania, nadającej się do komercjalizacji technologii lub unikalnego formatu biznesowego.

Najlepsze uczelnie techniczne w kraju, dogodne położenie pomiędzy Wschodem a Zachodem, dwa lotniska obsługujące połowę ruchu lotniczego w kraju, wspaniałe i rozpoznawalne na świecie środowisko startupowe, sugerują, że miejsca starczy dla liderów z całej Europy. Zapraszamy do Warszawy. – mówi Michał Olszewski wiceprezydent m.st. Warszawy.
Tegoroczny program – Startup Hub Warsaw – odpowiada na zjawisko umiędzynarodowiania się innowacji i zaprasza do stolicy zespoły z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej i świata. Czeka na nich autorski program merytoryczny, praca z czołowymi ekspertami i 30 000 zł nagrody.

Miasto st. Warszawa zleciło Fundacji Startup Hub Poland uruchomienie kolejnego miejskiego programu akceleracyjnego dla startupów i projektów technologicznych. Fundacja Startup Hub Poland od 4 lat przyciąga do kraju polskich wynalazców z emigracji oraz największych talentów inżynieryjnych ze świata. Startup Hub widoczny jest we wszystkich krajach regionu. Tylko w ostatnim roku do Hubu trafiło ponad 600 projektów high-tech. Międzynarodowy team inwestycyjny z warszawskiego Mokotowa wsparł w ramach pilotażowego inkubatora Bridge Alfa 8 najlepszych zespołów tworząc z nimi startupy z finansowaniem na poziomie 1,5 mln złotych.

Zapisy oraz odpowiedzi na pytania, na jakie trzeba będzie odpowiedzieć w drodze po pieniądze i spełnienie biznesowych ambicji, można znaleźć już teraz na stronie startuphub.pl/WARSAW.

źródło: um.warszawa.pl, foto: pixabay.com

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register