STS – polski bukmacher na podbój Europy

Dokładnie 9 lutego 2019 roku polska firma bukmacherska, znana jako STS, ogłosiła przełomowy projekt w historii jej funkcjonowania. Mianowicie, chodzi o ekspansje marki na zagraniczne rynki europejskie. Po tym jak STS podbił Polskę, teraz chce równie imponująco działać na terenie Starego Kontynentu.

Prezes Star-Typ Sport, Mateusz Juroszek, w obecności byłego niemieckiego piłkarza, Michaela Ballacka zakomunikował coś, o czym w branży bukmacherskiego od dawna spekulowano. STS w Polsce urósł tak znacząco, że naturalnym krokiem wydawała się być ofensywa na inne kraje. Jak wynika z badań stowarzyszenia „Graj Legalnie” STS kontroluje 50% polskiego rynku zakładów bukmacherskich. Oznacza to ni mniej, ni więcej, że na 100 graczy, którzy decydują się obstawiać wyniki sportowe, aż połowa z nich decyduje się robić to w STS.

Firma STS od wielu lat działa w Polsce respektując aktualny porządek prawny. W ubiegłym roku bukmacher przedłużył pakiet licencji na zakłady internetowe i naziemne o kolejne sześć lat. Zgodnie z obowiązującą ustawą hazardową, aby oferować zakłady bukmacherskie w Polsce należy posiadać zgodę Ministerstwa Finansów.

Markę STS spotkać możemy nie tylko w punktach bukmachera i na stronie internetowe, ale także na stadionach piłkarskich czy halach sportowych. STS od 2012 roku sponsoruje polską kadrę piłkarską, współpracuje z Lechem Poznań i drużynami m.in. Vive Targi Kielce, Resovia Rzeszów. Co więcej, bukmacher posiada również swoją fundację o nazwie „Sport Twoją Szansą”, która pomaga perspektywicznym sportowcom i osobom dotkniętym przez los.

Jak zaznacza prezes STS, bukmacher nie zmienia priorytetów i wciąż najmocniej koncentruje się na Polsce, ale krokiem do przodu jest wejście na zagraniczne rynki. Gdzie STS będzie dostępny?

 • Wielka Brytania
 • Niemcy
 • Norwegia
 • Islandia
 • Łotwa
 • Słowacja
 • Słowenia
 • Luksemburg
 • Andora
 • San Marino
 • Gibraltar
 • Malta

Nowe rynki dla STS, ale model działania pozostaje ten sam. Bukmacher licząc na zdobycie rozgłosu i zainteresowania musi zaoferować atrakcyjny bonus powitalny. Podobnie sytuacja wygląda w Polsce, gdzie kod promocyjny STS  daje atrakcyjne bonusy (darmowe zakłady). W Europie STS oferował będzie promocje nie tylko w polskich złotych, ale również w funtach brytyjskich i euro.

W porównaniu do polskiego rynku, gdzie aktualnie legalnie działa dziewięciu bukmacherów, w Europie STS trafi na znacznie większą konkurencje. Dość powiedzieć, że w wielu krajach, gdzie dostępny będzie STS od lat działają tacy potentaci jak Bet365, Bet-at-home i William Hill. Włodarze bukmachera doskonale zdają sobie z tego sprawę. Wbrew pozorom ich celem nie jest pozyskanie klientów-obcokrajowców, a Polaków, którzy mieszkają na emigracji. STS liczy, że rodak, który chce obstawić mecz w Anglii zrobi to właśnie u znanego bukmachera z Polski niż u konkurencyjnej firmy zagranicznej.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register