To będzie park na jaki elblążanie czekają od dawna. Nie trzeba będzie jeździć do Pasłęka

Do tej pory elblążanie, którzy chcieli skorzystać z rozbudowanego placu zabaw, musieli jechać do Pasłęka. Tam bowiem znajduje się miejsce, w którym dzieci mogą się przez kilka godzin pobawić, a dorośli odpocząć. Jednak wkrótce również Elbląg doczeka się takiego miejsca rozrywki.

Park Dolinka wkrótce się zmieni. Pojawią się miejsca rozrywki dla dzieci, ale też dla dorosłych. Z tych ambitnych planów prezydenta Witolda Wróblewskiego wypada na razie modernizacja amfiteatru. Ten obiekt musi poczekać na lepsze czasy i większe środki finansowe. Trzeba jednak trzymać kciuki, ponieważ jeśli wszystko się uda dopiąć, elblążanie zyskają świetne miejsce letniego wypoczynku w centrum miasta.

Miasto, razem z władzami Kaliningradu, przygotowuje się do pozyskania środków na renowację Parku Dolinka.

Prezydent Witold Wróblewski w kwietniu br. gościł wicemera Kaliningradu Jurija Kondratjewa. Podczas spotkania podpisano list intencyjny, na mocy którego Elbląg i Kaliningrad będą podejmowały wspólne starania o pozyskanie funduszy unijnych w ramach programu transgranicznego Polska – Rosja, na przedsięwzięcia służące między innymi rozwojowi i zachowaniu kultury lokalnej i dziedzictwa przyrodniczego.

W Elblągu dzięki środkom z tego programu planowana jest rewitalizacja Parku Dolinka, a w Kaliningradzie modernizacja zabytkowego kompleksu – Parku Aschmanna.

– Oba pomysły dotyczą modernizacji parków z uwzględnieniem funkcji rekreacyjno-wypoczynkowej. My pracujemy nad modernizacją Parku Dolinka. Zależy nam na tym, aby to miejsce tętniło znowu życiem i było atrakcyjnym dla różnych grup mieszkańców i turystów – podkreśla rezydent Witold Wróblewski.

Niestety plany projektowe nie będą uwzględniały renowacji amfiteatru w Parku Dolinka. Na to, jak się okazuje, nie wystarczy środków finansowych. Miasto nie ma nawet obecnie pieniędzy na rozbiórkę tego obiektu. Wygląda więc na to, że nadal będzie stał ogrodzony i stopniowo coraz bardziej niszczał.

Opracowana dokumentacja projektowa zakłada: strefę tzw. kwietnika (poprzez utworzenie miejsca wypoczynku z fontanną, pełne zieleni, różnorodnych roślin i kwiatów oraz utworzenie ogrodu społecznego), strefę seniora (miejsca przeznaczonego do aktywnego wypoczynku seniorów, w tym np. wiata taneczna), strefę sportu i rekreacji (poprzez budowę m.in. boisk do siatkówki plażowej, stołów do ping-ponga, siłowni zewnętrznej), strefę placu zabaw (z uwzględnieniem urządzeń zabawowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych,  plac zabaw Górka, na którym znajdą się między innymi podesty różnej wysokości połączone schodkami, mostkami linowymi, trapy wspinaczkowe, a także zjeżdżalnie linowa i tubowa, wykorzystująca naturalne różnice terenu), strefę małej gastronomii.

fot. Plac zabaw w Pasłęku.

1 komentarz

  • Z men Reply

    21 sierpnia 2017 at 08:13

    Jak to jest Pasłęk ma plac zabaw, jeziorko , kilka orlików, stadion? A elblag a właściwie jego władzę zaczęli dopiero teraz robić coś dla mieszkańców.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register