Uwaga! To koniec abonamentu radiowo-telewizyjnego. Nie będzie trzeba płacić!

Jest praktycznie już zdecydowane, że od 2019 r. abonament radiowo-telewizyjny będzie pokrywany z budżetu państwa – zapowiedział dziś szef RMN Krzysztof Czabański. Kwota, która zapewniłaby „solidne finansowanie wszystkich mediów publicznych”, to według niego ok. 2,5-3 mld zł rocznie.

Krzysztof Czabański zapowiedział, że abonament radiowo-telewizyjny będzie pokrywany z budżetu państwa, co oznacza, że de facto zostanie zniesiony

Zmiana ma wejść w życie od 2019 roku. W 2018 abonament będzie cały czas obowiązywać

Czabański przedstawił też własny projekt ustawy dotyczącej zmian w mediach publicznych

„Jest praktycznie już zdecydowane, że od 2019 r. abonament radiowo-telewizyjny będzie pokrywany z budżetu państwa” – zapowiedział szef Rady Mediów Narodowych w internetowej telewizji w Polsce.pl. Jak dodał, abonament „zostanie de facto zniesiony”.

Czabański przypomniał, że abonament obowiązuje jeszcze w roku 2018 r. „To jest obowiązujące prawo i każdy powinien go przestrzegać i tu nie radziłbym nikomu robić uników” – podkreślił.

Obecnie każdy właściciel odbiornika telewizyjnego powinien płacić abonament 22,70 zł miesięcznie, a właściciel radia – 7 zł miesięcznie.

„Od 2019 r. na 99,99 proc. nie będzie to w tym kształcie; media publiczne będą finansowane bezpośrednio z budżetu państwa” – powiedział szef RMN. Jak mówił, kwotą, która zapewnia „solidne finansowanie”, jest ok. 2,5-3 mld zł rocznie na wszystkie media publiczne.

Źródło: Onet.pl

1 komentarz

  • Irma Reply

    14 stycznia 2018 at 09:21

    Skoro media publiczne będą finansowane z budżetu panstwa , to ja się pytam gdzie tu jest haczyk? Przecież jakos od ludzi trzeba sciągnąć kasę.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register