„Orkiestra” już gra w Elblągu. Jutro wielki finał

450 wolontariuszy, 56 lokalnych sztabików, koncerty, licytacje, pokazy. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rozpoczęła już granie w Elblągu. Kulminacyjnym punktem będzie oczywiście niedzielny finał, na który zapraszamy mieszkańców.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Elblągu po raz 26. Zebrane w najbliższą niedzielę pieniądze zostaną przeznaczone na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

– Pamiętam, że pierwsze pytanie, które otrzymałem od dziennikarzy, gdy cztery lata temu wygrałem wybory, dotyczyło tego, czy WOŚP w Elblągu się odbędzie. Wówczas było takie ryzyko, że orkiestra nie zagra, ale zagrała i co roku się rozkręca. Bardzo dziękuję wszystkim za tak duże zaangażowanie w przygotowanie tegorocznego Finału. Dziękuję szkołom, departamentom, organizacjom pozarządowym, instytucjom sportu i oczywiście młodzieży – mówi prezydent Witold Wróblewski.

Koordynatorem 26. Finału w Elblągu jest Bogusław Milusz, dyrektor  SP 11.

– Gramy już od tygodnia, a na naszej stronie internetowej www.wosp-elblag.pl/aukcje można wylicytować najróżniejsze ciekawostki: zabawki, gry, słodycze, przedmioty okolicznościowe, upominki, gadżety, książki, koszulki, płyty, ale również usługi kosmetyczne, motoryzacyjne czy fotograficzne. Ogromną atrakcją jest także licytacja wycieczki do Gruzji i koszulek z podpisami z piłkarzy. Aukcje potrwają do poniedziałku, 15 stycznia, do godziny 10. Ogólnie, w organizację WOŚP w Elblągu jest zaangażowanych ponad 1000 osób.  Zapraszamy do lokalnych sztabików i na główną scenę, która w niedzielę rozpocznie granie o godz. 13.45, a kulminacją będzie tradycyjne światełko do nieba o godz. 20 — podkreślał Bogusław Milusz, szef sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Elblągu.

W ramach elbląskiego sztabu WOŚP zarejestrowane zostały także 63 sztabiki. 56 z nich znajduje się na terenie Elbląga.

Już w sobotę w Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR odbędzie się bieg charytatywny „Policz się z cukrzycą”.

– Bieg odbędzie się w trzech kategoriach – bieg główny, bieg dla młodzieży oraz marszobieg dla dzieci i  rodziców. Na dzień dzisiejszy mamy zgłoszonych ok. 160 osób. Mamy nadzieję, że jutro będzie ich jeszcze więcej. Serdecznie zapraszamy. Start o godz. 17.00 – zachęcała Izabela Milusz, dyrektor SP 16 – współorganizator biegu.

– W niedzielę natomiast Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i UKS Jedynka zapraszają do CRW Dolinka, gdzie z okazji WOŚP pokażemy  mieszkańcom serce basenu, czyli techniczne zaplecze, które na co dzień jest niedostępne. Odbywać się też będą licytacje, wśród gadżetów są przedmioty podarowane przez Otylię Jędrzejczak – podkreślał Andrzej Bugajny, dyrektor MOSiR.

Moc atrakcji przygotowanych zostało również w placówkach oświatowych, które bardzo mocno zaangażowały się w tegoroczny finał. W wielu z nich zbiórki na rzecz WOŚP prowadzone są już od kilku dni.

Elbląskie szkoły nie tylko prowadzą zbiorki, ale również wspomagają WOŚP organizacyjnie.

Wszelkie informacje o aukcjach i atrakcjach przygotowanych na finał Orkiestry przez sztab główny, sztabiki i elbląskie instytucje, można znaleźć na stronie www.wosp-elblag.pl .

Podczas Finału w niedzielę 14 stycznia bezpłatnie można korzystać z komunikacji miejskiej.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register