Władze Milejewa zapomniały o remoncie drogi?

Nasz czytelnik wskazuje, że podczas remontu drogi powiatowej N 1135 z Milejewa do Kamiennika Wielkiego władze gminy Milejewo zapomniały wyremontować prawie 400 metrowy odcinek jezdni. W efekcie jest dziura na dziurze.

Do naszej redakcji wpłynęło pismo od mieszkańca Milejewa, który zwrócił nam uwagę na absurd podczas modernizacji drogi powiatowej do Kamiennika Wielkiego.

– Prosiłbym o interwencję w sprawie drogi powiatowej 1135N z Milejewa do Kamiennika Wielkiego. Sprawa wygląda tak, że podczas przetargu ktoś zapomniał o 361 pierwszych metrach drogi. Władze gminy Milejewa zapewniały już w 2017 roku o wykonaniu tego odcinka w całości, jednak po rozpoczęciu prac Starostwo Powiatowe rozpoczęło inwestycję z pominięciem interesu mieszkańców Milejewa. Obiecywano nowy asfalt i chodniki. Prace trwają, a mieszkańcy nie mają nawet konkretnego oświetlenia ulicy (tylko 3 latarnie) o reszcie nie wspominając – pisze do nas Pan Andrzej.

Inny mieszkaniec Milejewa dodaje, że wójt gminy zapowiadał remont tego odcinka drogi i niestety inwestycji nie przypilnował. Wskazuje, że wójt Krzysztof Szumała mógł nie zapoznać się dokładnie z dokumentacją przetargową.

–  Wójt odtrąbił wielki sukces o remoncie, na swoim portalu społecznościowym, jednocześnie nie zapoznając się z dokumentacją. Wynik jest taki, że we wsi Milejewo pominięto pierwsze 361m drogi. Remont rozpoczął się poza terenem zabudowanym wsi. Pisałem o tym w komentarzach na profilu Wójta jednak moje wpisy zostały usunięte – pisze nasz Czytelnik.

W tej sprawie wysłaliśmy pytania do Urzędu Gminy Milejewo. Poniżej odpowiedź wójta gminy.

Kilkuletnie, negocjacje z władzami Powiatu Elbląskiego w sprawie przebudowy drogi powiatowej Milejewo – Kamiennik Wielki zakończyły się sukcesem i droga jest obecnie przebudowywana.

Inwestycja ta została wpisana do zadań inwestycyjnych Powiatu Elbląskiego na 2018 rok. Oczywiście, zaangażowanie i determinacja, musiały zostać poparte udziałem finansowym z budżetu Gminy Milejewo. Na opracowanie projektu budowlanego przeznaczono 58 tys. zł. Złożony przez Powiat Elbląski, w pierwszej połowie września 2018 r., wniosek do Wojewody Warmińsko – Mazurskiego, zaowocował przyznaniem dofinansowania w kwocie 3 mln zł, co stanowi mniej niż 50 % kosztu tej inwestycji.

Wójt Gminy Milejewo, podjął się karkołomnego wysiłku uzyskania dofinansowania tej inwestycji ze środków Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Kilkumiesięczne starania zakończyły się wielkim sukcesem Gminy Milejewo. Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych przyznał dofinansowanie w kwocie 1.121,.300 zł, ponadto, Rada Gminy Milejewo podjęła uchwałę o udzieleniu Powiatowi Elbląskiemu pomocy finansowej w wysokości 600.000 zł na to zadanie. Łączny, zatem z pozyskanymi przez Wójta Gminy Milejewo środkami, udział Gminy Milejewo wyniósł 1.721.300 zł.

Przebudowywana, obecnie, droga jest strategiczną drogą powiatową w Gminie Milejewo, z której korzystają nie tylko mieszkańcy Milejewa i Kamiennika Wielkiego, ale równie często pozostałych miejscowości Gminy Milejewo oraz gmin ościennych. Jest to jeden z kolejnych etapów przebudowy drogi powiatowej nr 1135N, która została już przebudowana na odcinku Nadbrzeże-Łęcze-Pagórki – Ogrodniki-Milejewo i pozostaje do realizacji odcinek od Kamiennika Wielkiego przez Pomorską Wieś do Rogowa (gm. Pasłęk ) oraz wspomniany w, przesłanej do Państwa redakcji, informacji, 360 metrowy odcinek tej drogi. na ul. Pomorskiej w Milejewie. Dokumentacja na ten odcinek została wykonana w 2016 roku i w założeniach prace miały być wykonywane w 2017 roku. Kosztorys tego zadania opiewał na kwotę ok. 330 tys. zł. Planowany montaż finansowy zakładał przeznaczenie przez Powiat Elbląski kwoty 165 tys., kolejne 100 tys. miało pochodzić z Nadleśnictwa Elbląg a z budżetu Gminy Milejewo 65 tys. zł. W pierwszych miesiącach 2017 roku podjęto decyzję o złożeniu przez Powiat Elbląski wniosku do Wojewody Warmińsko – Mazurskiego na dofinansowanie przebudowy odcinka drogi powiatowej 1135N, zakładając, że pierwsze 360 m przebudowy zostanie zrealizowane do końca 2017 r., dlatego wykonana dokumentacja a następnie cały proces inwestycyjny dotyczył dokładnie tego etapu od 361 metra drogi powiatowej 1135N. Po złożeniu wniosku o dofinansowanie, Starostwo Powiatowe otrzymało informację z Nadleśnictwa Elbląg, o nieprzyznaniu z funduszu leśnego kwoty 100 tys. zł na przebudowę 360 m drogi powiatowej 1135N. W tym stanie rzeczy nie można było zrealizowana zaplanowanego na 2017 rok zadanie. Po pozyskaniu środków, o których mowa na wstępie, Powiat Elbląski przystąpił do realizacji zadania zgodnie z zakresem określonym w umowie z Wojewodą Warmińsko – Mazurskim, mając na uwadze konieczność wykonania przebudowy odcinka drogi, który nie został wykonany w 2017 roku. Według zapewnień Pana Starosty, popartych wystąpieniem Pana Radnego Powiatowego Lecha Popiołka, na sesji Rady Gminy Milejewo, brakujący odcinek 360 m ma zostać przebudowany niezwłocznie po zakończeniu trwającej przebudowy odcinka drogi powiatowej od km 0+361 do km 5+500, co jest spowodowane przyjętymi priorytetami, z uwzględnieniem braku firm, gotowych realizować inwestycje w kwotach zbliżonych do kosztorysów inwestorskich.

Droga 1135N Po lewej widać tablice obszaru zabudowanego Droga 1135N Po lewej widać tablice obszaru zabudowanegoII Droga 1135N W oddali widać skrzyżowanie kończące droge we wsi Milejewo Droga 1135N wieżdżamy do Milejewa i remont się konczy

11 komentarzy

 • Sylwia Reply

  24 października 2018 at 08:34

  Ciekawe czy kiedyś wójt zrobi drogę w Stobojach bo jak na razie przez ponad 30 lub więcej lat wysypuje dziury resztkami z innych renomowanych dróg a tu droga to porażka jedna Wielka dziura

 • Andrzej Reply

  24 października 2018 at 09:38

  Z Kamiennika do Pomorskie Wsi, remont kończy się w środku lasu brakuje 2 km., kiedy ten odcinek będzie remontowany?

 • Endriu Reply

  24 października 2018 at 12:27

  Cała inwestycja zaczyna się od 361m i kończy na 5200m. W zapowiedziach było zaznaczone, że władze chcą wyremontować odcinek od Milejewa do Pomorskiej Wsi przez Kamiennik Wielki. Plany, które dostępne są na stronie Starostwa wyraźnie pokazują, że remont pomija pierwsze metry wspomnianej drogi jak również nie kończy się w miejscowości do której miał być wykonany.

  • Joanna Reply

   25 października 2018 at 08:37

   Zrobili drogę bez rowów i studzienek. Pobocza są zasypane. Woda stoji na drodze. Porażka droga na odczepnego żeby tylko była a po zimie będzie do poprawy bo zesuja ciężarówkami tę chodniki na skrzyżowaniu.

 • Joanna Reply

  25 października 2018 at 08:28

  Co z tego że zrobili drogę jak studzienki nie ma i rowów a bobocza są zakopane. Po jednej stronie jest chodnik. Zaraz ta droga i te chodniki będą rozwalone od ciężarówek Pana Jankowskiego a zimnom będzie lodowisko bo woda stoji na drodze.

 • Joanna Reply

  25 października 2018 at 08:38

  Zrobili drogę bez rowów i studzienek. Pobocza są zasypane. Woda stoji na drodze. Porażka droga na odczepnego żeby tylko była a po zimie będzie do poprawy bo zesuja ciężarówkami tę chodniki na skrzyżowaniu.

 • and Reply

  25 października 2018 at 10:02

  Nie zrobili studzienek, bo w planie ich nie mieli- proste. Wykonawca wie, że źle robi ale robi wg planu którego nikt nie sprawdził. Zjazdy na pola też powinny mieć przepusty, a są zasypane. Na tej drodze w końcu dojdzie do tragedii i jak zwykle zrzucą na kierowców.

 • Milejewianka Reply

  25 października 2018 at 12:40

  Co to za atak na wójta? Już drugi artykuł. Czyżby konkurentka która startowała i nie została wybrana wylewa swoje żale?

  • Anrzej Reply

   25 października 2018 at 20:42

   No tak najłatwiej, coś źle robić i później jak jest larum, zrzucać na przeciwników. Typowe!!!!! Akurat te dwa artykuły są prawdziwe. Droga porażka, siłownia też postawiona na prywatnym gruncie. Czy droga Milejewianka nie pilnuje swojego, mieszkania jak jest remontowane? Każdy dobry gospodarz pilnuje swojego!!!!

 • A Reply

  26 października 2018 at 13:54

  O tak, cała prawda. Szkoda tylko, że ten artykuł pojawił się po wyborach a nie przed, może niektórym by się oczy otworzyły i przestaliby ślepo patrzeć na Wójta i widzieć tylko to co zrobił nagle przed wyborami (bo wcześniejsze 4 lata przespał), żeby zyskać głosy. Może pora się obudzić Mieszkańcy gminy Milejewo!

 • A Reply

  26 października 2018 at 13:56

  O tak, cała prawda. Szkoda tylko, że ten artykuł pojawił się po wyborach a nie przed, może niektórym by się oczy otworzyły i przestaliby ślepo patrzeć na Wójta i widzieć tylko to co zrobił nagle przed wyborami (bo wcześniejsze 4 lata przespał), żeby zyskać głosy. Może pora się obudzić Mieszkańcy gminy Milejewo!

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register