100 tys. zł. na poprawę bezpieczeństwa

Umowa na dofinansowanie budowy nowych aktywnych przejść dla pieszych podpisana. 100 tys. złotych otrzymane z programu realizowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wesprze wykonanie kolejnych aktywnych przejść dla pieszych w newralgicznych lokalizacjach na terenie miasta.
 
 
Mowa o przejściu przy ul. Mickiewicza (skrzyżowanie z ul. Sochaczewską) oraz przy ul. Brzeskiej (na wysokości bloku nr 28). Dodatkowo, w ramach Budżetu Obywatelskiego powstanie jeszcze jedno takie aktywne przejście przy ul. Mickiewicza (tuż obok skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego).
 
Te lokalizacje charakteryzują się dużym natężeniem ruchu pieszych i pojazdów. Są to przejścia bez sygnalizacji świetlnej, zlokalizowane w bliskiej odległości od jednostek użyteczności publicznej, w tym szkół i obiektów sportowych.
 
Projekt jest kontynuacją działań zwiększających bezpieczeństwo pieszych zrealizowanych w poprzednich latach. Aktywne przejścia dla pieszych powstały już przy ulicach Nowowiejskiej, Bema, Odrodzenia oraz przy al. Grunwaldzkiej i Placu Słowiańskim.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register