112 km/h po Elblągu. “Rajd” zakończyła policja

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 21-latka, który jechał zbyt szybko swoim oplem. Mężczyzna poruszał się ulicą Płk. Dąbka.

Za szybko o 52 km/h poruszał się po mieście pewien 21-latek. Mężczyzna rozpędził swojego opla do 112 km/h, a że było po godzinie 23.00 to ograniczenie było do 60 km/h. Oznacza to, że mężczyzna jechał o 52 km/h za szybko.  Policjanci zatrzymali go na wysokości al. Piłsudskiego. Zatrzymano mu na 3 miesiące prawo jazdy oraz ukarano mandatem w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnymi.

Rano natomiast inny kierujący również przy ul. Płk. Dąbka został zatrzymany, gdy jechał z prędkością 108 km/h. Konsekwencje były takie same jak w opisywanym wyżej wykroczeniu.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

1 komentarz

  • grześ Reply

    24 października 2020 at 10:42

    Niech policjanci przeczytają sobie instrukcje obsługi urządzenia którym dokonują pomiaru. Wyraźnie jest tam napisane, że granica błędu pomiaru wynosi 2 % czyli 2 km/h. Granicę błędu powinno się odjąć od pomiaru. Będzie sprawa w sądzie o odszkodowanie za bezprawne zabranie prawa jazdy. Nieuki do nauki…

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register