112 wniosków Budżetu Obywatelskiego w Elblągu

7 sierpnia br. zakończyło się przyjmowanie wniosków do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku wszystkie terminy w Budżecie Obywatelskim przesunęły się ze względu na pandemię. Mimo to Elblążanie stanęli na wysokości zadania, szczególnie przed końcem, składając łącznie 112 wniosków, które uważają za potrzebne do realizacji.

To aż o 32 wnioski więcej niż w poprzednim roku. Z pewnością przysłużyło się temu uproszczenie wymogów dotyczących zbierania podpisów poparcia. Do złożenia zadania ogólnomiejskiego potrzebne było 5 podpisów, a do pomysłu w danym okręgu wystarczyły tylko dwa podpisy poparcia od mieszkańców. Wśród 112 wniosków jest 26 pomysłów na zadania ogólnomiejskie i 86 zadań w poszczególnych okręgach.

Przypomnijmy
W tej edycji pula środków na realizację zwycięskich zadań wynosi 3.500.000 zł – po 500.000 zł na każdy z pięciu okręgów oraz 1.000.000 zł na inicjatywę ogólnomiejską. Dodatkowo w każdym z okręgów zostanie wydzielona kwota po 30.000 zł na małe projekty. Wartość każdego z nich nie może przekroczyć 10.000 zł.

Teraz nasz ruch
Teraz do pracy przystępują miejscy urzędnicy. Ich zadaniem będzie ocena wniosków. Urzędnicy będą analizować zasadność wniosku, to czy jego ewentualna realizacja ma miejsce na gruntach miejskich oraz czy zadanie mieści się w zabezpieczonej kwocie Budżetu Obywatelskiego.

Do 11 września br. opublikowana zostanie lista pozytywnie zaopiniowanych wniosków do realizacji. Od 14 do 18 września br. będzie czas na odwołania, a samo głosowanie potrwa od 12 do 25 października br.

UM Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register