To nie był nieszczęśliwy wypadek? Prokuratura bada przyczyny śmierci mężczyzny na Świerkowej

Śledczy mają wątpliwości czy śmiertelne zatrucie czadem mężczyzny w mieszkaniu przy ul. Świerkowej nie było spowodowane przez inne osoby. To ma wyjaśnić specjalne dochodzenie. Prokuratura mówi tu o „nieumyślnym spowodowaniu śmierci”.

Do tragicznego zdarzenia doszło 17 stycznia br. w mieszkaniu przy ul. Świerkowej. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni, mimo podjęcia akcji reanimacyjnej, nie uratowali mężczyzny.

Prawdopodobna przyczyną śmierci 48-letniego mężczyzny jest zatrucie tlenkiem węgla w mieszkaniu. Poszkodowany znajdował się w wannie. Reanimację wcześniej podjął sąsiad. Ratownicy przejęli nieprzytomnego mężczyznę, jednak ich akcja nie przyniosła rezultatu. Stwierdzono jego zgon.

Więcej o tym pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/smiertelne-zatrucie-czadem-w-elblagu-nie-zyje-mezczyzna/

Tymczasem Prokuratura Rejonowa w Elblągu informuje właśnie, że nadzoruje postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci mężczyzny wobec podejrzenia zatrucia dwutlenkiem węgla, to jest o czyn z art. 155 kk.

Do zdarzenia doszło dniu 17 stycznia 2018r. w Elblągu. Na miejscu zdarzenia z udziałem prokuratora dokonano oględzin miejsca oraz zwłok. Przy udziale pracowników pogotowia gazowego stwierdzono w mieszkaniu znaczne stężenie dwutlenku węgla.

W sprawie zaplanowano przeprowadzenie sekcji zwłok pokrzywdzonego . Śledztwo jest we wczesnej fazie i w dalszym jego toku będą wykonane czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności w jakich doszło do śmierci pokrzywdzonego mężczyzny.

Za nieumyślne spowodowanie śmierci człowieka , określone w art. 155 § 1 kk, grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

1 komentarz

  • Maja Reply

    25 stycznia 2018 at 15:22

    Stężenie dwutlenku węgla??? Czy tlenku węgla?

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register