1,5 roczne, niepełnosprawne dziecko pod wpływem narkotyków w szpitalu!

To wprost nieprawdopodobne, jednak według naszych informacji 1,5 roczna dziewczynka, niepełnosprawna, trafiła do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu z zawartością środków odurzających wykrytych w moczu. Jak się okazuje, szpital nie reagował na taką sytuację.

O tym wydarzeniu poinformowała nas osoba pracują w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. 1,5 roczna dziewczynka trafiła na oddział dziecięcy z podejrzeniem zapalenia ucha. Jednak według naszych informacji przyczyną mogło być zażycie środków odurzających. Dziewczynce podobno z ust wydobywała się piana. Był z nią utrudniony kontakt.

Nasz informator twierdzi, że matka dziewczynki nadużywa alkoholu i środków odurzających. Córka, mimo swojego wieku jeszcze nie chodzi. Jest opóźniona w rozwoju. Według naszych informacji w moczu dziewczynki wykryto obecność narkotyków.

Szpital jednak nie zdecydował się od razu na powiadomienie policji i opieki społecznej.

– To skandal, ale oni nic z tym nie robili. Matka dziewczynki co jakiś czas pojawiała się w szpitalu i była pod wpływem alkoholu. To było czuć i widać. Jednak nikt nie zabronił jej przebywania z dzieckiem. Tłumaczyli, że matka nie jest pozbawiona praw rodzicielskich – mówi nasz informator. – Kobieta ta ma jeszcze dwie inne córki. U dziewczynki była sporadycznie, tłumaczyła, że musi się zajmować pozostałymi dziećmi. Szpital, po wykryciu w moczu dziecka środków odurzających, nic z tym nie zrobił.

Nasz informator nalegał na zgłoszenie tego faktu odpowiednim służbom. Stało się tak dopiero wtedy, gdy nasz rozmówca zagroził, że powiadomi o tym dziennikarzy. Wówczas w szpitalu pojawiła się policja i pracownicy opieki społecznej.

W tej sprawie wystosowaliśmy pytanie o całą sytuację do biura prasowego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Na odpowiedź czekaliśmy kilka dni.

– Bardzo nam przykro, ale w tym zakresie nie możemy Panu udzielić odpowiedzi – informuje biuro prasowe Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

Według naszych informacji dziecko opuściło już szpital razem z matką. Czy wobec tej rodziny zostanie wszczęta jakakolwiek procedura związana z opieką i nadzorem? Postaramy się tego dowiedzieć wkrótce.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register