5 sytuacji, w których mężczyzna powinien udać się do urologa

Wizyta u urologa kojarzy się mężczyznom najczęściej z badaniem prostaty, jednak zakres działania tego specjalisty jest o wiele szerszy i obejmuje cały układ płciowo-moczowy. Oto 5 sytuacji, w których mężczyzna powinien udać się do urologa. 
 

Sytuacja 1. Problemy w czasie stosunku płciowego

Jednorazowy problem z erekcją lub przedwczesny wytrysk nie powinny powodować niepokoju. Na jakość współżycia ma wpływ stan psychofizyczny mężczyzny. Może okazać się, że napięcia nagromadzone w pracy wpływają na funkcjonowanie narządów płciowych. Jeśli jednak problemy z erekcją lub z wytryskiem stają się regułą, warto umówić się na konsultację do urologa. Lekarz przeprowadzi wywiad z pacjentem i wykona niezbędne badania. Następnie, na ich podstawie wdroży odpowiednie leczenie lub skieruje pacjenta do innych specjalistów – na przykład do seksuologa.

Sytuacja 2. Problemy z płodnością

Leczeniem płodności zajmuje się lekarz ginekolog. W trakcie diagnostyki i terapii może on jednak konsultować się lekarzami innych specjalności. Podczas badania urologicznego zostaną potwierdzone lub wykluczone dysfunkcje układu moczowo-płciowego, które mogą okazać się wskazaniem do dalszego leczenia.

Sytuacja 3. Zmiany w wyglądzie narządów płciowych

Mężczyźni powinni regularnie wykonywać samobadanie jąder. W razie wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości w ich ciężarze, kształcie, czy wielkości warto umówić się na wizytę do specjalisty. Urolog wykona dalsze, niezbędne badania. Również w przypadku zauważenia zmian w wyglądzie lub kolorze skóry na penisie – na przykład pojawienie się wysypki, czy ranek – lekarz przeprowadzi diagnostykę i wdroży odpowiednie leczenie.

Sytuacja 4. Dolegliwości ze strony układu moczowego

Urolog zajmuje się układem moczowo-płciowym u swoich pacjentów. Dlatego na wizytę powinien zapisać się każdy mężczyzna, który doświadcza dolegliwości ze strony tego układu. Częste oddawanie moczu, nietrzymanie moczu, czy ból w czasie jego oddawania są wskazaniem do odwiedzenia lekarza. Również zmiana zapachu, czy barwy moczu powinny skłonić do wykonania badań. Warto jednak pamiętać, że takie produkty jak szparagi, czy buraki mogą mieć wpływ na zapach, czy kolor moczu. Więcej informacji na temat najpopularniejszych schorzeń urologicznych można znaleźć w artykule pt.: „Prostata, zapalenie pęcherza… Kiedy warto wybrać się do urologa?”.

Sytuacja 5. Ukończenie 40. roku życia

Na wizytę do specjalisty powinni umówić się również mężczyźni, którzy ukończyli 40. rok życia. To odpowiedni wiek, by u zdrowego pacjenta wykonać pierwsze, profilaktyczne badanie prostaty. Dla wielu mężczyzn to trudne doświadczenie, warto jednak przełamać swoje opory, by móc cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Na wizytę do urologa można zapisać się szybko i wygodnie przez Internet na stronie tourmedica.pl.

Spotkanie z urologiem to nie tylko przykra konieczność. Zdarzają się takie sytuacje, w których każdy mężczyzna powinien umówić się na wizytę do specjalisty. Regularne wykonywanie badań profilaktycznych oraz szybkie reagowanie w sytuacji, gdy coś się dzieje, jest wyrazem odpowiedzialnego dbania o siebie i swoje zdrowie.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register