6 sposobów jak być bardziej szczęśliwym w pracy

Poniedziałek, godzina 9 rano, a ty już patrzysz na zegarek i odliczasz godziny do końca pracy? Duński naukowiec, Alexander Kjerulf, przekonuje, że wystarczy stosować kilka zasad, by być bardziej szczęśliwym w pracy.

To się opłaca, bo sprawia, że jesteśmy bardziej zaangażowani, otwarci, produktywni, zmotywowani, a nawet szybsi.

1. Mów “dzień dobry”, przychodząc do pracy

Kjerulf mówi, że można się przywitać na kilka sposobów. Odburknąć coś pod nosem, mijając kolegów pracujących przy swoich komputerach. Albo powiedzieć “dzień dobry”, patrząc w ekran smartfona lub w podłogę po drodze do swojego biurka. W jednym i drugim wypadku pewnie zostanie to zaliczone, ale czy przyniesie jakikolwiek pozytywny efekt? Wyższe stopnie wtajemniczenia to życzyć miłego dnia, patrząc w oczy, pytając o samopoczucie. – Najlepiej dodatkowo podać rękę, klepnąć w ramię, nawiązując tym samym kontakt, przekazując dobre emocje – radzi ekspert.

2. Mów o dobrych doświadczeniach w pracy

Dzielenie się sukcesami i pozytywnymi emocjami daje radość. Chętniej mówimy o tym, co nas wkurza, a opowiadanie o dobrych stronach (zwłaszcza pracy) bywa krępujące. – Co najmniej raz w tygodniu znajdźmy czas, by opowiedzieć koledze lub koleżance, co lubimy, co nam się udało – radzi Alexander Kjerulf.

3. Przybijaj “piątkę”

Nie wstydź się, w ten prosty sposób pokażesz, że ktoś jest dobry w tym co robi. Zapamiętaj to, zwłaszcza, jeśli jesteś szefem.

4. Znajdź czas dla siebie

Zrób sobie chwilę przerwy i idź w takie miejsce, gdzie telefon nie będzie dzwonił, nikt nie będzie przeszkadzał. Zapytaj samego siebie, jak się dzisiaj czujesz, o czym myślisz.

5. Pamiętaj o drobnych gestach

Podlej kwiatka na biurku koleżanki, poczęstuj jabłkiem lub truskawkami ze swojej działki, przynieś kawę – to praktycznie nic nie kosztuje, a buduje dobrą atmosferę.

6. Zabierz ze sobą do domu 3 dobre wspomnienia

Zanim zgasisz lampkę na biurku, zamkniesz laptopa i wyjdziesz do domu, zastanów się, co dobrego się dziś wydarzyło. Odszukaj trzy takie wspomnienia (sukcesów, sympatycznych chwil) i idź do domu, mając je w pamięci.

źródło: http://businessinsider.com.pl, foto: pixabay.com

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register