Adwokat — na jaką pomoc możesz liczyć?

Samodzielne zmagania z wymiarem sprawiedliwości mogą być nie tylko bardzo frustrujące, ale także… zakończone fiaskiem. Aby zwiększyć swoje szanse na sukces, uniknąć stresu i bezsilności sięgnij po profesjonalne wsparcie w postaci adwokata. Na jaką pomoc możesz liczyć, wybierając takie rozwiązanie?

Konieczność wizyty w sądzie może wynikać z wielu powodów — podziału majątku, sprawy spadkowej, sporu z pracodawcą czy nawiązania współpracy z nieuczciwym partnerem biznesowym. Samodzielne zmagania z wymiarem sprawiedliwości mogą być jednak bardzo frustrujące. Zwłaszcza jeśli nie znasz przepisów prawa, a napisanie potrzebnych pism i wniosków wydaje Ci się przeszkodą nie do pokonania.

Sięgnij po profesjonalne wsparcie

Alternatywą dla samodzielnych zmagań z sądem może być sięgnięcie po profesjonalne wsparcie w postaci adwokata. Choć takie usługi wiążą się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów, możesz być pewien, że wydane w ten sposób pieniądze to najlepsza inwestycja — w spokojną teraźniejszość i… przyszłość. Kim jest adwokat i co w praktyce może dla Ciebie zrobić?

Adwokat, czyli?

Wbrew obiegowej opinii adwokat nie jest „zwykłym” prawnikiem. Tytuł prawnika otrzymuje bowiem każda osoba, która z sukcesem ukończy 5-letnie studia z zakresu prawa. Aby stać się adwokatem, należy dodatkowo ukończyć 3-letnią aplikację adwokacką, która w praktyczny sposób przygotowuje do zawodu oraz zdać egzamin przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Droga do uzyskania tytułu jest więc nie tylko długa, ale także wyboista i wymagająca poświęceń. Wykonywanie zawodu adwokata reguluje ustawa z dnia 26 maja 1982 r. prawo o adwokaturze (Dz.U. Nr 16, poz. 124 z późn. zm).

Jakie wsparcie zaoferuje Ci adwokat?

Adwokat będzie dla Ciebie kompleksowym wsparciem w sądowych sprawach gospodarczych, karnych, cywilnych, rodzinnych i pracowniczych. Poza fachowym doradztwem, stworzeniem niezbędnych dokumentów i wniosków, może on także reprezentować Cię na sali sądowej. A to ogromny walor, który pozwala znacząco zminimalizować stres towarzyszący postępowaniu. Zwłaszcza dla osoby występującej w roli pozwanego. Profesjonalista wesprze Cię także w prawnych aspektach rozwodu, separacji, alimentów, podziału władzy rodzicielskiej, ustaleniu kontaktów z dziećmi, odszkodowań, zadośćuczynień czy naprawienia wyrządzonych szkód. Będzie Twoim pełnomocnikiem podczas sprawy sądowej z bankiem, pracodawcą czy nieuczciwym kontrahentem. Sporządzi i zaopiniuje umowy oraz przygotuje dokumentację spółki.

Wsparcie ze strony specjalisty doskonale zaznajomionego z meandrami prawa pomoże zminimalizować stres na sali sądowej i niezaprzeczalnie zwiększy szanse na sukces w zmaganiach z wymiarem sprawiedliwości.

Źródło: https://adwokat.elblag.pl/

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register