Atak na przechodnia w Elblągu. Sprawca groził nożem!

Policjanci z Elbląga zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia na mieszkańcu Elbląga. Po zgłoszeniu na 112 policjanci zatrzymali go zaraz po zdarzeniu. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie rozegrało się 12 czerwca około godziny 20 na ulicy Gdańskiej w Elblągu. Do 28-letniego mieszkańca Elbląga podszedł pijany i agresywny mężczyzna. Przewrócił pokrzywdzonego na ziemię, zaczął podduszać i groził nożem. Chciał pieniędzy. Z kieszeni spodni swojej ofiary zabrał 3 zł i e-papierosa. Następnie uciekł.

Pokrzywdzony zadzwonił pod numer alarmowy 112 i na miejsce przyjechał patrol. W tym samym czasie rozdzwoniły się telefony u dyżurnego. Ludzie zgłaszali, że na kilka ulic dalej pijany mężczyzna zaczepia przechodniów. Jak się okazało był to ten sam mężczyzna, który wcześniej dokonał rozboju. Po kilku minutach został zatrzymany na ulicy Orlej i trafił do policyjnego aresztu. Miał blisko promil alkoholu w organizmie. Policjanci znaleźli przy nim skradzionego, elektronicznego papierosa.

23-latek to mieszkaniec Elbląga. W przeszłości był notowany za groźby i uszkodzenie ciała. Funkcjonariusze będą wnioskować do sądu o areszt dla podejrzanego. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

2 komentarze

  • 72629 Reply

    14 czerwca 2018 at 18:40

    Chyba na ulicy Gdynskiej co?ech!!!

  • 72629 Reply

    14 czerwca 2018 at 18:42

    I nie ma mocnych na patolgie? dostana kase z Mopsu przepija,a wokolo tyle pracy na dzialkach,ogrodkach.No ale po co?skoro moge pozebrac albo zaatakowac.Robi sie niebezpiecznie.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register