Atak na turystów w Egipcie. Byli tam też elblążanie!

W piątek doszło do ataku na turystów wypoczywających w jednym z kurortów w Egipcie. Wiadomo, że zginęły dwie osoby. Początkowo mówiono również, że ranny mógł zostać jeden z Polaków. Pewne jest, że w Egipcie znajdowali sie również elblążanie.

Uzbrojony w nóż mężczyzna w piątek wdarł się na teren ośrodka wypoczynkowego w Hurghadzie, gdzie zabił dwie niemieckie turystki i ranił dwie inne osoby, po czym przedostał się na teren sąsiedniego ośrodka, gdzie ranił kolejne dwie osoby. Napastnik został ujęty zaraz po ataku.

Podczas zajścia ranne zostały ponadto cztery osoby, których narodowość nie została dotąd ujawniona przez egipskie władze. Agencje pisały początkowo o rannym Polaku i trzech Serbach, później mówiły zaś o rannych obywatelach Czech i Ukrainy.

Wiadomo, że w Egipcie wypoczywali również elblążanie, w tym Cezary Balbuza, działacz partii .Nowoczesnej. Wbrew początkowym obawom, elblążanin jednak nie ucierpiał w ataku.

– Pragnę wszystkich uspokoić, jestem bezpieczny. W hotelu jest bezpiecznie. Podwojono dodatkowo ochronę obiektu – informował Cezary Balbuza na swoim koncie na facebooku.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega Polaków przed wyjazdem do Egiptu.

Jak informuje oficjalnie resort, na terytorium Egiptu dochodzić może m.in. do ataków na miejsca odwiedzane przez turystów, miejsca kultu religijnego, bazary, centra handlowe, hotele, restauracje, bary i lotniska.

Osobom planującym wyjazdy grupowe do wymienionych wyżej miejscowości turystycznych, zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności oraz rezygnację, ze względów bezpieczeństwa, z wszelkich wyjazdów – grupowych lub indywidualnych – poza nie.

Obywatelom przebywającym w Egipcie, MSZ zaleca zachowanie szczególnej ostrożności, unikanie miejsc zagrożonych atakami i stosowanie się do poleceń służb bezpieczeństwa. Zaleca się śledzenie na bieżąco sytuacji w Egipcie i dokonanie zgłoszenia podróży w systemie Odyseusz.

fot. TVP Info

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register