Kryzys wodny w Miłomłynie. Trzeba oszczędzać wodę!

Kryzys wodny w gminie Miłomłyn. Nie wolno podlewać ogródków, trawników i tuneli foliowych. Także myć samochodów, napełniać basenów i przydomowych stawów. Zakaz obowiązuje w siedmiu sołectwach. Chodzi o Majdany Wielkie i Małe, Wólkę Majdańską, Winiec, Liksajny, Skarpę i Malinnik – informuje Radio Olsztyn.

Zarządzenie obowiązuje od początku wakacji. Powód – napływ turystów i letników, którzy w lipcu i sierpniu przyjeżdżają wypoczywać do gminy Miłomłyn. Szacuje się, że w okresie letnim jest ich drugie tyle co mieszkańców całej gminy.  Burmistrz miasta i gminy Miłomłyn Stanisław Siwkowski mówi, że wody do celów konsumpcyjnych wystarcza tylko przy jej racjonalnym wykorzystaniu.

Letnicy natomiast, którzy odwiedzają gminę bez umiaru podlewają trawniki, myją samochody i zamiast iść nad jezioro stawiają na swoich posesjach ogromne baseny, które napełniane są wodą z gminnego wodociągu.

Wprowadzony zakaz obowiązuje codziennie w godzinach od 7 rano do 22 wieczorem. Nie dotyczy tylko turystów czy letników, ale wszystkich mieszkańców. A ci nie kryją oburzenia i nie zamierzają respektować wydanego przez burmistrza rozporządzenia.

Burmistrz Siwkowski odpowiada, że zakaz będzie obowiązywał do odwołania. Osoby, które nie będą go przestrzegały mają być karane mandatami.

Źródło: Radio Olsztyn

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register