Elbląski samorząd rozpoczyna prace związane z rozwojem portu morskiego w Elblągu. Pierwszym etapem jest opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej budowy terminala portowego T2 przy ul. Żytniej oraz rozbudowy i przebudowy terminala portowego przy ul. Radomskiej. W związku z tym, że usługi projektowania architektonicznego lub projektowania architektoniczno-budowlanego przekroczą progi unijne, zamówienie musi zostać poprzedzone konkursem.
Dziś prezydent powołał Sąd Konkursowy, w skład którego wchodzą osoby posiadające odpowiednią wiedzę i doświadczenie, pozwalające na ocenę złożonych przez uczestników prac konkursowych. Konkurs, którego ogłoszenie planowane jest jeszcze w tym kwartale, ma na celu pokazanie twórczych pomysłów na rozwój portu wraz ze wstępnym określeniem kosztów dalszych prac projektowych oraz kosztów realizacji zadania. Na tej bazie dokonany zostanie wybór najwłaściwszego rozwiązania, mającego doprowadzić do realizacji planowanego zamówienia.
Nagrodami w konkursie będą nagrody pieniężne (za trzy pierwsze miejsca) oraz dodatkowo zaproszenie autora najlepszej pracy konkursowej do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki, do opracowania dokumentacji projektowej dla inwestycji „Rozwój portu morskiego w Elblągu”. Szczegółowe informacje znajdą się w regulaminie i ogłoszeniu konkursowym.
Skład Sądu Konkursowego do oceny prac konkursowych oraz wyboru najlepszej pracy konkursowej na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej budowy terminala portowego T2 przy ul. Żytniej oraz rozbudowy i przebudowy terminala portowego przy ul. Radomskiej w Elblągu w ramach inwestycji „Rozwój portu morskiego w Elblągu”:
mgr inż. arch. Jakub Brdak, członek Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej w Elblągu i członek Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP (w tym SARP – Koło Elbląg) – przewodniczący
dr hab. inż. arch. Karolina Krośnicka, profesor uczelni Politechnika Gdańska – zastępca przewodniczącego
dr hab. inż. arch. Rafał Janowicz, profesor uczelni Politechnika Gdańska – sędzia referent
Maciej Krzesiński, doświadczony menadżer w zakresie kompleksowego zarządzania projektami oraz akceleracji innowacyjnych rozwiązań dla branży morskiej, były dyrektor w Zarządzie Portu Morskiego w Gdyni – sędzia
dr hab. Maciej Matczak, profesor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni – sędzia
Tomasz Olechnowicz, Przedsiębiorca Marine & Diving Service „Thor” Tomasz Olechnowicz – sędzia
W skład Sądu, ale bez prawa głosu, powołani zostali również dwaj pracownicy Zamawiającego:
Grzegorz Przygoda, główny specjalista w DUA (ds. kontaktów z Sądem w zakresie merytorycznym) – sekretarz Konkursu.
Krzysztof Łubniewski, Starszy inspektor w DZP (ds. formalno-prawnych z zakresu ustawy Prawo zamówień publicznych) – asystent sekretarza.