Głosowanie w sprawie portu w Elblągu. Jak zdecydowali elblążanie?

Zakończyło się publiczne otwarcie urn i liczenie kart w głosowaniu w sprawie przyszłości elbląskiego portu. Znamy wstępne wyniki głosowania elblążan.

Informację przedstawił Urząd Miejski w Elblągu, który organizował plebiscyt w sprawie przyszłości portu w Elblągu.

Jak podaje prezydent Elbląga, Witold Wróblewski na swoim profilu na facebooku, w zdecydowanej większości elblążanie opowiedzieli się za tym, aby port nadal pozostał własnością miasta.

Łączna liczba oddanych głosów elektronicznie i w ankietach papierowych wynosi 11221, w tym: głosów na TAK – 7779, głosów na NIE – 2331, głosy nieważne – 1111.

Statystyki głosowania elektrycznego: łącznie oddano 6631 głosów, w tym głosów na TAK – 4284, głosów na NIE – 1376, głosy nieważne – 971. Te głosy są już zweryfikowane w systemie.

Statystyki głosowania przez ankiety papierowe: łącznie 4590 ankiet wyjętych zostało z urn, w tym: głosów na TAK – 3495, głosów na NIE – 955, głosy nieważne 140. Ankiety papierowe będą teraz weryfikowane.

Ostateczne wyniki po weryfikacji poznamy 30 maja. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami oprócz głosowania przeprowadzony został również sondaż telefoniczny przeprowadzony przez niezależny ośrodek badawczy. 66% uczestników sondażu opowiedziało się za pozostawieniem portu w rękach samorządu, 22% uznało, że powinien być on przekazany do Skarbu Państwa, a pozostali nie mieli zdania w tej kwestii. 30 maja podamy szczegółowe wyniki badań. Raz jeszcze serdecznie dziękuję wszystkim elblążanom, którzy wzięli udział w głosowaniu i wyrazili swoje zdanie w taj jakże ważnej dla miasta i dalszego rozwoju sprawie – informuje prezydent Witold Wróblewski.

1 komentarz

  • Ewa Reply

    9 maja 2023 at 08:47

    Czyli zostaje ciemnogród i bida…
    No to rząd niech buduje nowy port gdzieś na zalewie i wszyscy będą zadowoleni

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register