Będzie nowa nawierzchnia na Szarych Szeregów

Rusza odnowa nawierzchni ul. Szarych Szeregów. Wczoraj został przekazany wykonawcom teren budowy. Inwestycja realizowana jest ze środków budżetu obywatelskiego oraz środków Departamentu Zarządu Dróg w ramach zadania „Odnowa nawierzchni dróg w Elblągu”. Na to przedsięwzięcie Prezydent złożył również wniosek o dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Zakres inwestycji obejmuje: wymianę i wzmocnienie nawierzchni bitumicznej jezdni oraz remont chodników na odcinku od ul. J. Wybickiego do ul. Gen. Andersa. Wykonawcą jest firma Eurovia SA. Termin realizacji: 60 dni od przekazania terenu budowy.

Koszt robót wg umowy to 1 025 000 zł. W pierwszej kolejności realizowane będą roboty brukarskie związane z regulacją krawężników i wymianą nawierzchni betonowej chodników na kostkę betonową oraz prace przygotowawcze pod wymianę nawierzchni jezdni. 

Prace związane z wymianą nawierzchni  jezdni planowane są na lipiec. Każdorazowo o utrudnieniach w ruchu i zmianach organizacji ruchu Departament Zarząd Dróg będzie informował z kilkudniowym wyprzedzeniem.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register