Molluscoo z wyróżnieniem „Qltowy Kosmetyk”!

Molluscoo Holistic Snail Balm 30% For Men i Molluscoo Multi Effect Snail Cream 20% day/night care otrzymały nominacje w konkursie Qltowy Kosmetyk 2019 organizowanym przez Magazyn Kosmetyki. To spore wyróżnienie dla młodej polskiej marki na trudnym rynku produktów kosmetycznych.

Kosmetyki na bazie śluzu ślimaków znane są od dawna i cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów praktycznie na całym świecie. Chwalone są za rewelacyjne wprost działanie na ludzką cerę, w tym także mają świetne zastosowanie w leczeniu wszelkich zmian skórnych.

Jednak to Molluscoo –  w pełni polska marka należąca do grupy PSH, europejskiego lidera w hodowli ślimaków, stworzyła – poprzez proces specjalistycznych badań – technologię przemysłowego  pozyskiwania najwyższej jakości śluzu ślimaka, czystego mikrobiologicznie z zachowaniem w niezmienionym stanie wszystkich substancji aktywnych, śluzu, który stał się podstawą i głównym składnikiem wszystkich jej kosmetyków.

Dzięki pracy laboratoryjnej można teraz uzyskać dużo lepszej jakości śluz ślimaków, w porównaniu z tym pozyskiwanym tradycyjnymi, chałupniczymi metodami. Specjalistyczne laboratorium, na zlecenie PSH, przeprowadziło kompleksowe badania związane z wykorzystaniem śluzu ślimaków w tworzeniu produktów kosmetycznych oraz farmaceutycznych. Ten właśnie śluz, króluje we wszystkich kosmetykach marki

Dzięki śluzowi ślimaków marki Molluscoo przemysł kosmetyczny w Polsce nie musi już poszukiwać tej substancji na rynkach zagranicznych, często z dalekiej Azji czy Ameryki Południowej. Teraz można zamówić śluz ślimaków pozyskiwany w naszym kraju, w standardach jakości i czystości mikrobiologicznej UE..

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że branża kosmetyczna, w tym specjalistyczne media zainteresowały się naszym produktem. To efekt i ukoronowanie wielu lat naszej pracy, specjalistycznych badań nad śluzem ślimaków i wyodrębnienie z tej substancji najlepszych dla skóry składników – mówi Damian Gajewski, prezes zarządu Grupy PSH. – To również uznanie branży kosmetycznej dla naszej oferty produktowej marki Molluscoo.

Wręczenie nagród w konkursie „Qltowy Kosmetyk” odbędzie się 18.06.2019 tradycyjnie w Villa Foksal. Uroczystość poprowadzi Rafał Maślak, pełniący drugi rok z rzędu rolę jurora w tym konkursie. Obecni będą również pozostali jurorzy: Anna Orłowska, Agnieszka Zielińska, Barbara Kurdej – Szatan, Beata Tadla, Marcelina Zawadzka, dr Barbara Cyrańska Walkiewicz, Dorota Gardias oraz Paweł Woch.

Warto dodać, że Molluscoo zostało również nagrodzone tytułem „Dobra Marka” 2018 r. w kategorii „odkrycie roku”.

Molluscoo pozyskuje śluz ślimaków hodowlanych dostarczanych przez firmę Polish Snail Holding, europejskiego lidera w hodowli tych zwierząt. PSH jest jedyną spółką w Polsce zajmującą się kompleksowo hodowlą, szkoleniami z zakresu chowu i hodowli ślimaka, opieką nad grupami hodowlanymi, koordynacją, badaniami naukowymi, handlem oraz przetwórstwem ślimaka Helix aspersa maxima.

Spółka współpracuje z grupą ponad 200 hodowców dostarczających najlepszych jakościowo ślimaków na rynki europejskie i światowe.

Więcej informacji: https://www.molluscoo.pl/

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register