Blisko 14 mln zł przyznane na eko-dotacje

22 projekty za łączną kwotę 13 milionów 940 tysięcy złotych. Zaakceptowana została kolejna w tym roku lista przedsięwzięć służących ochronie środowiska i gospodarce wodnej, które otrzymają dofinansowania ze środków m.st. Warszawy z tytułu opłat za korzystanie ze środowiska i kar administracyjnych. Głowne zadania to termomodernizacje. Pieniądze te trafią do ponad 20 miejskich jednostek.

Projekty, głównie termomodernizacje, odnawialne źródła energii i zieleń będą realizowane w latach 2016-2019.

Zostaną one przeznaczone m.in. na termomodernizację budynków. Zabieg ten przejdą m.in. Zespół Szkół Specjalnych nr 97; Przedszkole nr 262; Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Warszawie czy Szkoła Podstawowa nr 279. Pozostałe projekty dotyczą m.in. montażu instalacji solarnej do podgrzewania wody, instalacji paneli fotowoltaiczmych do uzyskania energii elektrycznej, czy inwentaryzacji zieleni terenów publicznych i ich wprowadzeniu do ogólnomiejskiej bazy ArcZieleń.

Wcześniej zostały przyznane dotacje dla osób fizycznych, wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni, przedsiębiorców, stowarzyszeń z przeznaczeniem m.in. na:

  • likwidację zbiorników bezodpływowych z budową przyłącza kanalizacyjnego;
  • usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów/odpadów zawierających azbest oraz
  • wykorzystanie lokalnych źródeł energii odnawialnej.

W przypadku tych ostatnich, w 2016 roku, w trakcie realizacji jest już 159 inwestycji. To o 50 więcej niż przez cały 2015 rok.

źródło: um.warszawa.pl, foto:

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register