Jak odczarować Plac Defilad? Zdecyduj!

Jaką rolę ma pełnić w Warszawie pl. Defilad? Jak skutecznie ukształtować i „odczarować” to miejsce, powiązać z otoczeniem i uczynić bardziej przyjaznym dla mieszkańców? Będzie o tym mowa podczas dyskusji publicznej – 11 maja i zamkniętej sesji eksperckiej – 12 maja, zorganizowanych w PKiN.

Otwarta dyskusja dla wszystkich zainteresowanych odbędzie się 11 maja w Sali Ratuszowej Pałacu Kultury i Nauki.

Środowe spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00. Najpierw głos zabiorą zaproszeni eksperci: Błażej Brzostek, Krzysztof Domaradzki, Magdalena Staniszkis, Małgorzata Kuciewicz i Mariusz Ścisło, którzy odniosą się do idei placu miejskiego w kontekście zagospodarowania pl. Defilad.

Po wypowiedziach ekspertów przewidziano prezentację Thomasa Phifera. Architekt projektujący zespół budynków MSN i TR przedstawi trzy różne warianty zagospodarowania Placu Defilad, nawiązujące do różnorodnych postulatów pojawiających się w publicznych dyskusjach na ten temat.

W kolejnej części odbędzie się panel dyskusyjny z  udziałem Marleny Happach – prezes O.W. SARP, Patryka Zaremby z Forum Rozwoju Warszawy, Bogny Świątkowskiej z Fundacji Bęc Zmiana, Jana Mencwela z Miasto Jest Nasze, Jarosława Trybusia z Muzeum Warszawy i Marka Mikosa – szefa miejskiego biura architektury.

Finałowym punktem spotkania będzie otwarta dyskusja z udziałem publiczności. Serdecznie zapraszamy do udziału.

W czwartek, 12 maja podczas zamkniętego spotkania eksperci i paneliści podsumują dotychczasowe dyskusje i opracują zalecenia dla architektów projektujących budynki TR i MSN oraz plac i parking.

jaki_plac_defilad_-_plakat

źródło:um.warszawa.pl,foto:screen z plakatu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register