Brak basenu. Dzieci z Elbląga szukają ochłody w fontannach

Mijają lata, a w Elblągu – mimo zapowiedzi lokalnych polityków nadal nie ma otwartego kąpieliska dla mieszkańców miasta. Z tego powodu dzieci szukają ochłody w mieście w lokalnych fontannach. To jednak jest zabronione.

Oficjalne otwarcie fontanny w Ogrodzie Różanym w Parku Kajki zaplanowano na środę 28.06.2023 r. Natomiast już wczoraj strażnicy miejscy interweniowali wobec grupki chłopców, którzy zażywali kąpieli w tej fontannie.

Fontanny stanowią ozdobne elementy architektury i nie są przeznaczone do kąpieli. Woda w fontannach wygląda na czystą, ale w rzeczywistości nie nadaje do mycia ani spożywania – może zawierać wiele bakterii i może być szkodliwa dla zdrowia – informuje Straż Miejska w Elblągu. – Dziś słońce przystopowało, ale zaraz pojawi się z powrotem, więc zachęcamy do korzystania z kurtyn wodnych, w których woda ma otwarty obieg i jest bezpieczna dla zdrowia.

Strażnicy miejscy przypominają, że w Elblągu kurtyny działają (w zależności od pogody) w godz. 11.00-18.00 na Starym Mieście: między Katedrą, a Ratuszem, na Placu Dworcowym oraz na Placu Jagiellończyka.

Przypominamy również o zakazie kąpieli w obrębie mostu kolejowego przy ul. Junaków, a także w tzw. “ciepłej wodzie” przy ul. Mazurskiej – dodają strażnicy miejscy w Elblągu. – Apelujemy o zachowanie rozwagi i przestrzeganie obowiązującego zakazu kąpieli, gdyż zgodnie z art. 55 Kodeksu Wykroczeń ten, kto kąpie się w miejscu zabronionym, podlega karze do 250 zł grzywny albo karze nagany.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register