Lada chłodnicza sklepowa – jak wybrać odpowiednie urządzenie

Eksponuje mięso, wędliny i sery. Sprawdzi się w osiedlowym sklepie spożywczym i dużym supermarkecie. Lada chłodnicza zapewnia niską temperaturę wrażliwym produktom, przedłuża ich świeżość i zachęca do zakupów. Jakie czynniki warto wziąć pod uwagę przy wyborze lady chłodniczej

Lada chłodnicza na świeże produkty – najważniejsze parametry

Idealne urządzenie łączy odpowiedni rozmiar, łatwo dostępną przestrzeń, energooszczędność i wyposażenie, ułatwiające rozłożenie towaru i obsługę klienta. Ważnym dodatkiem jest oświetlenie, które przyciąga klientów, a także łatwy dostęp dla sprzedawcy, dzięki szybom rozwiernym. Dzięki nim obsługa kolejki i czyszczenie urządzenia chłodniczego odbywają się szybko.

Pojemność chłodzenia witryny chłodniczej

Jak dużo produktów chcesz przechowywać w nowej ladzie? Potrzebujesz co najmnej kilku urządzeń, które ustawisz w jednym długim rzędzie, czy wystarczy Ci jedno lub dwa? Do wyboru masz różne modele, które zapewnią prawidłową ekspozycję towaru pod warunkiem, że urządzenie nie będzie zbyt duże lub za małe.

Ściśnięte artykuły nie prezentują się dobrze, z kolei za duża lada sprawi, że miejscami mogą pojawić się pustki, a przecież nie chcesz, żeby klienci kojarzyli Twój sklep z brakami. Niektóre lady chłodnicze mają obniżoną ekspozycję, dzięki której zmieścisz cały towar w jednym urządzeniu.

Wymiary i dostępna przestrzeń na nabiał, wędliny i wyroby garmażeryjne

Sprawdź dostępną przestrzeń, w której zamierzasz umieścić ladę chłodniczą. Upewnij się, że wybrana lada chłodnicza pasuje do tego miejsca i zapewnia łatwy dostęp do produktów oraz obsługę klientów. Czy pracownik może swobodnie się poruszać, a drzwi od komory przechowalniczej otwierają się na oścież i nie zahaczają o ścianę.

Weź również pod uwagę to, jak duża jest skala Twojej działalności – lady dostępne są w różnych rozmiarach – węższe i szersze. Wśród nich znajdziesz modele, które dopasujesz do możliwości lokalowych i faktycznej ilości produktów, które chcesz w nich przechowywać.

Efektywność energetyczna lady chłodniczej sklepowej

Opłaty za prąd już teraz przyprawiają o ból głowy. A co czeka nas w przyszłości? Lepiej zabezpieczyć się przed kolejnymi skokami cen i zainwestować w ladę chłodniczą efektywną energetycznie. Zwracaj uwagę na certyfikaty, potwierdzające niskie zużycie energii – dzięki temu obniżysz koszty eksploatacji.

Funkcje i wyposażenie – dobierz ladę do swoich potrzeb

Czym powinna się wyróżniać idealna lada chłodnicza? Podstawowe opcje to oczywiście regulacja temperatury o zakresie odpowiadającym potrzebom świeżych produktów, a także system rozmrażania i dodatkowe półki lub szuflady do przechowania artykułów, które nie zmieściły się pod szybą. Sprowadzasz produkty na specjalne zamówienia klientów? Przyda Ci się osobne miejsce na nie – na półce dostępnej od strony sprzedawcy.

Marka i niezawodność – sprawdź ofertę wieloletnich producentów

Wybieraj lady chłodnicze producentów, którzy od lat obecni są na rynku. Bolarus oferuje kompleksowe wyposażenie sklepów i lokali gastronomicznych w meble chłodnicze z agregatem wewnętrznym i zewnętrznym. Firma korzysta z nanotechnologii TiO2, przedłużającej świeżość produktów i zapobiegającej przenikaniu się zapachów. 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register