Brudno jak…w Elblągu? Straż Miejska apeluje o utrzymanie porządku i sprzątanie po psach!

Strażnicy miejscy apelują do mieszkańców o utrzymanie porządku wokół swoich posesji oraz o usuwanie psich odchodów. Niestety, po ustąpieniu śniegów w naszym mieście ukazał się ponury widok – śmieci, brud, psie odchody!

Śnieg zniknął z ulic, trawników, podwórek, a więc należy przystąpić do porządkowania nieruchomości.

Straż Miejska przypomina o obowiązku sprzątania wynikającego z przepisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z 13 września 1996 i uchwały Rady Miejskiej z dnia 28 maja 2015r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Elbląg.

– Apelujemy również do właścicieli czworonogów o niedopuszczanie do zanieczyszczenia przez psy pomieszczeń służących do wspólnego użytku, wejść do budynków, chodników, jezdni, alejek parkowych, klombów i zieleńców – mówi Karolina Wiercińska ze Straży Miejskiej w Elblągu.

Za zanieczyszczanie lub zaśmiecanie miejsc dostępnych dla publiczności oraz nie sprzątanie po psie można otrzymać mandat karny w wysokości od 20 do 500 zł.

smieci2

O problemie psich odchodów w Elblągu więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/cale-miasto-w-psich-odchodach-i-nie-ma-rady-na-wlascicieli-psow-nasz-czytelniczka-ma-sposob/

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register