Wypadek na niebezpiecznym skrzyżowaniu. Samochód dachował!

Znów groźny wypadek na skrzyżowaniu ulicy Płk. Dąbka z Węgrowską. W wyniku zderzenia dwóch samochodów jeden z nich dachował. Na szczęście nikomu nic się nie stało. To nie pierwszy raz, gdy w tym rejonie miasta dochodzi do poważnych wypadków i niebezpiecznych zachowań kierowców.

Do tego groźnego wypadku doszło dziś przed południem. Jak informuje Dziennik Elbląski z ustaleń policjantów wynika, zę kierowca bmw jechał ul. Płk. Dąbka w kierunku centrum miasta. Na skrzyżowaniu z ul. Węgrowską zderzył się ze skręcającym w lewo, w ul. Węgrowską kią. Siła uderzenia była tak duża, że kia dachowała.

Jak mówi jeden z naszych Czytelników, do wypadków na tym skrzyżowaniu dochodzi dlatego, że część kierowców taktuje krzyżówkę jako…rondo. Wjeżdżają więc nie patrząc na znaki drogowe.

To nie pierwszy wypadek na tym skrzyżowaniu. Bardzo groźnie wyglądało zderzenie dwóch aut w marcu 2016 r. Sąd orzekł, że 23-letni kierujący nie dostosował prędkości do warunków miejskich i wjechał na skrzyżowanie z prędkością 138 km/h. Tam zderzył się ze zjeżdżającym ze skrzyżowania volkswagenem. Co ważne i co podniósł również w orzeczeniu sąd: mężczyzna nie udzielił pomocy i zbiegł z miejsca zdarzenia

3 tysiące złotych grzywny, utrata uprawnień do kierowania, 3 letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz pokrycie kosztów postępowania w wysokości 1500 złotych – to kara zasądzona wobec 23-letniego mężczyzny, który kierował osobowym audi i zderzył się z innym pojazdem. Na szczęście obyło się bez ofiar. Jej sprawca zaraz po zdarzeniu uciekł pieszo nie próbując nawet udzielić pomocy jej uczestnikom.

23-letni mężczyzna zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych ma wydany do kwietnia 2019 roku.

 

3 komentarze

 • Tomek Reply

  17 marca 2018 at 17:19

  Przeciez on na zielonym jechał i nie ważne ile ,mogl i 200 jechać, wine ponosi bordowe auto. Czyli co? smiało mogę wjezdzac na skrzyżowanie i nie ustapic pierszenstwa tym z prawej bo wina będzie tego kto szybciej jechał tak? hehehehehe

 • zdziwiony Reply

  18 marca 2018 at 11:00

  Tomus masz problem z logicznym mysleniem. skoro kierowcy się myla to trzeba zmienić oznakowanie . proponuje postawić dla skrecajacych w lewo znak STOP

 • Marcin Reply

  18 marca 2018 at 22:36

  Przeciez od strony Dabka jest sygnalizacja swietlna to czemu drogowcy nie zrobili sygnalizacji ze strzałką warunkową przed samym wjazdem (w sensie przed torami)

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register