Chcieli popełnić samobójstwo. Zapobiegli temu policjanci

Ponad 40 policjantów, 4 funkcjonariuszy straży granicznej oraz 26 strażaków ochotników poszukiwało tych, którzy chcieli targnąć się na własne życie. Szczęśliwy finał prowadzonych działań był możliwy dzięki determinacji i zaangażowaniu służb, które brały udział w poszukiwaniach. Dzięki temu życiu 22-latka i 17-latki nie zagraża już niebezpieczeństwo.

W sobotę (02.03.2019) po godz. 14:00 oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony, że młody mieszkaniec Braniewa zostawił list pożegnalny i wyszedł z domu w kierunku lasu. Jego bliscy obawiali się, że może mu się coś stać – zadzwonili więc na numer alarmowy. Dwie godziny później funkcjonariusze otrzymali informację, że na terenie gminy Pieniężno 17-latka okaleczyła się i może znajdować się w okolicznościach zagrażających jej zdrowiu, a nawet życiu. Policjanci zdawali sobie doskonale sprawę z tego, że ludzkie życie jest zagrożone i tak naprawdę liczy się każda minuta. Rozpoczęły się poszukiwania.

W działania zaangażowano ponad 40 funkcjonariuszy z wydziałów prewencji i kryminalnego z terenu powiatu, 2 policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, 4 funkcjonariuszy straży granicznej z Braniewa i Grzechotek wyposażonych w noktowizor i kamerę termowizyjną oraz 26 strażaków ochotników z Braniewa i Pieniężna. Do poszukiwań wykorzystano także policyjny bezzałogowy statek powietrzny. Funkcjonariusze sprawdzali dokładnie wszystkie miejsca, w których mogły znaleźć się osoby poszukiwane, grupy przeczesywały teren dwóch miast.

Około godz. 19:00 w Pieniężnie policjanci odnaleźli 17-latkę. Rannej dziewczynie udzielili pierwszej pomocy, a następnie wezwali na miejsce pogotowie, które przetransportowało ją do szpitala. Niespełna 2 godziny później na terenie braniewskich ogródków działkowych funkcjonariusze odnaleźli poszukiwanego mężczyznę. Jemu także zapewnili opiekę medyczną.

Dzięki zaangażowaniu i determinacji wszystkich, którzy brali udział w poszukiwaniach – życiu i zdrowiu 17-latki oraz 22-latka nie zagraża już niebezpieczeństwo.

KPP Braniewo

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register