Jeździmy za szybko. Policjanci znów zatrzymali prawa jazdy

Policjanci ruchu drogowego w miniony weekend kontrolowali prędkość kierujących. Ujawnili ponad 50 wykroczeń w tym w 3 przypadkach było to przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h. Osoby te za zbyt szybką jazdę, na 3 miesiące straciły prawo jazdy.

Pierwsza z sytuacji miała miejsce w Żurawcu. Tam, 23-letni mężczyzna kierujący volkswagenem rozpędził auto do 94 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 40 km/h.

Inna sytuacja to Nowy Dwór Elbląski, gdzie 27-letnia kobieta kierując osobowym volkswagenem rozpędziła auto do 104 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 54 km/h.

Trzeci z zatrzymanych do kontroli to 29-latek, który kierował peugeotem. W Bogaczewie nie zważając na ograniczenia prędkości, rozpędził francuskie auto do 107 km/h. Policjanci zmierzyli jego prędkość i zatrzymali do kontroli.

Wszystkim wymienionym zatrzymano prawa jazdy na 3 miesiące, ukarano 500 złotowymi mandatami oraz 10 punktami karnymi. Taką bowiem karę przewidziano za nadmierne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

1 komentarz

  • Marcin Reply

    4 marca 2019 at 18:18

    Za szybko to jeżdżą Ci co nie korzystają z Yanosika 😀

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register