Co jest ważne dla przedsiębiorcy, szukającego obsługi księgowej? Sprawdziliśmy!

Dla osób prowadzących własną działalność, priorytetem jest oszczędność czasu i bezpieczeństwo interesów. Nie powinno więc nikogo dziwić, że szukając biura rachunkowego nikt nie decyduje się na pierwszą lepszą ofertę. Firma powinna być godna zaufania, polecana przez innych przedsiębiorców, a przede wszystkim wychodząca na przeciw oczekiwaniom wymagających klientów. Sprawdziliśmy, jakie kwestie są ważne przy wyborze biura, któremu powierzymy prowadzenie księgowości. 

 

Czyste zasady współpracy to gwarancja bezpieczeństwa interesów przedsiębiorcy

 

Każdy biznes wymaga indywidualnego podejścia, również gdy mowa o obsłudze księgowo-rachunkowej. W tej kwestii biura rachunkowe nie mają sobie równych. Specjaliści od księgowości prześcigają się w oferowanych rozwiązaniach, jednak nie wszystkie z nich są warte uwagi przedsiębiorców. Jak wynika z naszych ustaleń, osoby prowadzące firmy, przy wyborze podmiotu świadczącego usługi księgowe, zwracają uwagę głównie na cztery czynniki:

 

  • kompleksowe wsparcie – w dzisiejszych czasach przedsiębiorcy lubią mieć swoje finanse pod kontrolą. Umożliwi im to biuro rachunkowe, które zapewnia klientom całodobową obsługę i stały dostęp do systemu zarządzania księgowością. Przykładem takiej firmy jest Calendaria, gdzie wyspecjalizowani doradcy przez cały czas pozostają do dyspozycji klientów.

 

  • bezpieczeństwo – powierzając dokumentację firmy i poufne informacje podmiotowi zewnętrznemu trzeba być pewnym, że trafią one do odpowiednich rąk. Dlatego szukając biura rachunkowego warto dokładnie sprawdzić, co zawiera umowa. Dobrze, gdy znajdzie się w niej wzmianka o poufności przekazywanych danych. Dla przedsiębiorcy szczególnie ważne jest również to, aby odpowiedzialność za wszelkie nieprawidłowości spoczywała nie na nim, ale na biurze, z którym współpracuje.

 

  • wygoda – przedsiębiorcy należą do osób zapracowanych, a powierzając księgowość firmie zewnętrznej chcą liczyć na profesjonalne zajęcie się formalnościami. W związku z tym, przy poszukiwaniu biura rachunkowego upewniają się oni, czy dana firma dba o komfort swoich klientów. Dojazd do siedziby kontrahenta i osobisty odbiór dokumentacji pozwala oszczędzić czas, który zajęłoby udanie się do biura i własnoręczne dostarczenie potrzebnych dokumentów.

 

  • rozsądne koszty – każde biuro rachunkowe oferuje inny cennik, lecz zazwyczaj comiesięczny koszt kompleksowej księgowości firmy wynosi kilkaset złotych. Wiele firm oferuje specjalne promocje i zniżki dla nowych i stałych klientów, a także rabaty związane z zawarciem umowy na dłuższy czas.

 

Wymienione czynniki mają bardzo duże znaczenie dla właścicieli firm, zainteresowanych zleceniem księgowości zewnętrznemu podmiotowi. Jednak decydującym aspektem zawsze okazuje się rekomendacja – jeśli inni przedsiębiorcy są zadowoleni z danych usług, istnieje prawdopodobieństwo, że my również się nie zawiedziemy. Biuro Rachunkowe Calendaria jest polecanym podmiotem, oferującym obsługę podatkową i księgową dla firm. Jako, że spełnia wszystkie powyższe kryteria nie ulega wątpliwości, że warto z nim współpracować.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register