Co zrobić by nie ukradli nam roweru?

Wakacje to również sezon rowerowy, w jego trakcie zwiększa się zagrożenie kradzieży rowerów. Aby zapobiegać utracie jednośladu, rower warto odpowiednio zabezpieczyć. W tym celu, można zastosować różnego rodzaju zapięcia antykradzieżowe.

Trzeba również unikać sytuacji, w której rower będzie pozostawiony bez odpowiedniej ochrony, np.  w klatce schodowej, pozostawiony przed sklepem czy też w piwnicy. Elbląscy policjanci dodatkowo zachęcają do oznakowania swoich jednośladów i zrobienia im zdjęć.

Z obserwacji policjantów wynika, że jednoślady giną najczęściej spod sklepów, z klatek schodowych, piwnic lub innych łatwo dostępnych miejsc. Często są to kradzieże przypadkowe, gdzie złodzieje wykorzystują okazję pozostawienia roweru bez żadnych zabezpieczeń i dozoru. Przypadki kradzieży odnotowywane były też z piwnic, czy garaży. Podczas każdego sezonu rowerowego, policjanci kontrolują rowerzystów, sprawdzając jednocześnie, czy posiadany przez nich jednoślad nie pochodzi z przestępstwa.

Jedną ze skutecznych metod identyfikacji utraconego roweru jest wykonanie zdjęcia, które można przechowywać w telefonie lub na dysku komputera. Warto jest sfotografować swój jednoślad oraz numer ramy, aby w przypadku kradzieży móc przekazać zdjęcie policjantom. Takie rowery są łatwiejsze do identyfikacji przez to, że policjanci rejestrują je systemie jako „utracony w wyniku kradzieży”.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register