Córka-kat. Znęcała się fizycznie i psychicznie nad 89-letnią matką!

Mieszkanka gminy Małdyty od kilku miesięcy psychicznie i fizycznie znęcała się nad swoją 89-letnią matką. Sprawa wyszła na jaw podczas wizyty środowiskowej pracownika socjalnego i wezwanych na miejsce policjantów.

Na wniosek morąskich policjantów i prokuratora – sąd zastosował wobec niej tymczasowy areszt. Teraz 62-latce za popełnione przestępstwo może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (27.04.2017) morąscy policjanci zostali powiadomieni przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej o nieprawidłowej opiece córki nad matką. Podczas wspólnej interwencji policjanci ustalili, że zaniedbania córki nad 89-latnią matką przybierały różne formy.

Z relacji seniorki wynikało, że jej 62-letnia córka znajdując się pod działaniem alkoholu biła ją rękoma, uderzała, dusiła, popychała, wyganiała z domu, zamykała na strychu, zabierała pieniądze przeznaczone na jedzenie.

Policjanci zatrzymali mieszkankę gminy Małdyty do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. Kobieta w trakcie zatrzymania miała 2 promile alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu w piątek 62-latka usłyszała zarzut znęcania się nad matką. Tego samego dnia na wniosek morąskich policjantów i prokuratora – sąd zastosował wobec niej tymczasowy areszt.

Teraz 62-latce za popełnione przestępstwo może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Ostróda

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register