Zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Grota Roweckiego – 12 Lutego – Armii Krajowej

Od dnia 8.05.2017 r. planowane jest rozpoczęcie kolejnego etapu robót związanego z budową torowiska tramwajowego w ciągu ul. 12 Lutego i Grota Roweckiego.

Będzie wykonywana konstrukcja pod torowisko na łuku w obrębie jezdni na skrzyżowaniu ul. Grota – Roweckiego – ul. 12 Lutego – ul. Armii Krajowej. W obrębie jezdni wykonywany będzie przejazd torowy w technologii „szyny pływającej” na płytach VRZ.

W związku z powyższym zmianie ulegnie organizacja ruchu na tym skrzyżowaniu. Część relacji zostanie wyłączona. Przez skrzyżowanie będzie możliwość przejeżdżania w sposób następujący:

– z ul. Grota – Roweckiego: w prawo w ul. 12 Lutego02
– z ul. 12 Lutego (z kierunku północnego): oprócz zawracania funkcjonować będą wszystkie relacje
– z Al. Armii krajowej: w prawo w ul. 12 Lutego oraz na wprost w ul. Grota – Roweckiego
– z ul. 12 Lutego (z kierunku południowego): w prawo w ul. Grota Roweckiego oraz w lewo w Al. Armii Krajowej

Zostaną także zawężone obie jezdnie ul. 12 Lutego na odcinku od skrzyżowania z ul. Grota Roweckiego do skrzyżowania z ul. Nowowiejską i Teatralną. Na tym odcinku, w pasie rozdziału realizowane będą roboty ziemne oraz konstrukcyjne. W związku z robotami nastąpi czasowe zamknięcie przejścia dla pieszych przez ul. Grota Roweckiego (powyższe nastąpi po otwarciu przejścia przez tą ulicę na wysokości Sądu). DZD informuje, że w celu zminimalizowania utrudnień w ruchu zostaną oznakowane zalecane objazdy. Zaleca się objazd ulicami: Rycerska – Pocztowa – Robotnicza oraz Mickiewicza – Kościuszki / Sienkiewicza i Traugutta (Al. Grunwaldzka – Dąbka) oraz Armii Krajowej – Robotnicza i Traugutta (12 Lutego – Dąbka).

Planowany okres obowiązywania zmienionej tymczasowej organizacji ruchu 3.06.2017 r.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register