CRW Dolinka znów otwarta. Basen będzie zamknięty – jest awaria

Zakończyły się prace w ramach przeglądu serwisowego w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka, które były zaplanowane od 2 do 17 czerwca. Obiekt przy ul. Moniuszki jest już dostępny od wtorku, 18 czerwca.

– Prace remontowe i serwisowe skończyły się zgodnie z planem – informuje Adam Krause, kierownik CRW Dolinka. – Badania wody we wszystkich nieckach wyszły pozytywnie, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby ponownie uruchomić basen.

Od poniedziałku, 17 czerwca nie ma możliwości skorzystania z Krytej Pływalni przy ul. Robotniczej. Powodem jest awaria urządzeń grzejących wodę w instalacji prysznicowej.

Jest to instalacja, która nie wymagała modernizacji przy okazji remontu zakończonego w 2017 roku. Mimo, iż woda w basenach pozwala na korzystanie z obiektu, to woda w części natryskowej już nie, ponieważ wystąpiło pogorszenie parametrów mikrobiologicznych.

Wykryto podwyższony wskaźnik dotyczący obecności bakterii o nazwie Legionella. Przeprowadzenie procedur naprawczych zajmie około 2 tygodni.

Ze względu na to, że w lipcu i sierpniu zaplanowano przerwę w działaniu Krytej Pływalni ze względu na znikome zainteresowanie, obiekt zostanie ponownie otwarty po wakacjach. 

1 komentarz

  • Blue Fifty Polska Reply

    19 czerwca 2019 at 13:32

    Dokładnie! Kąpiąc się w takiej wodzie można zarazić się Legionellą, a ona prowadzi do zapalenia płuc,a nawet do śmierci. Nie wolno bagatelizować problemu!
    Dobrze, że pojawia się coraz więcej artykułów uświadamiających. My na fb prowadzimy również akcje informacyjne #poznajbakterie #legionella

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register