Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie księdza z Młynar

Elbląska Prokuratura Rejonowa wszczęła dochodzenie w sprawie dopuszczanie się ”innych czynności seksualnych ” przez jednego z księży w Diecezji Elbląskiej. Sprawa dotyczy osoby nieletniej – informuje Radio Olsztyn.

Jak informuje prokurator Jarosław Żelazek, zawiadomienie w tej sprawie złożył 14 czerwca delegat biskupa elbląskiego ds. ofiar wykorzystywania seksualnego. Nie jest to zawiadomienie anonimowe, dotyczy więcej niż jednego zdarzenia. Wiadomo, że chodzi o nieletnią dziewczynkę.

Podejrzany ksiądz pracował wcześniej w Elblągu, a ostatnio był proboszczem w parafii św. Piotra Apostoła w Młynarach. Został zawieszony w pełnieniu obowiązków. Opuścił parafię i przebywa w Elblągu. Prokuratura jest oszczędna w udzielaniu informacji.

Jak tłumaczy prokurator – dla dobra postępowania karnego brak jest teraz podstaw do szerszego informowania opinii publicznej o wszczętej sprawie.

1 komentarz

  • Kati Reply

    29 sierpnia 2019 at 00:56

    Myślę, że to jest prawda. Znaliśmy tego księdza wcześniej, jeszcze w seminarium. Był sympatycznym człowiekiem, ale zaobserwowaliśmy, że ma skłonności do przytulania, całowania i brania na kolana dziewczynek. Trząsł się przy tym i pocił. Ucięliśmy tę znajomość szybko.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register