Cyganka tak mu „wróżyła” przyszłość, że wyparowało 750 zł. „Wróżka” trafiła do aresztu

Mężczyzna, któremu 71-letnia kobieta wróżyła z ręki zgłosił sprawę na policję. Okazało się bowiem, że wróżenie nie miało na celu odkrycia przyszłości, a jedynie wyłudzenie pieniędzy. Mężczyzna najprawdopodobniej nie wiedział o tym a zorientował się, że padł ofiarą nieuczciwej „wróżki”, gdy stwierdził brak posiadanych wcześniej 750 złotych. Niedługo później 71-latkę zatrzymali policjanci.

– Kładłem jej na ręce pieniądze a one znikały – mówił w rozmowie z policjantami 31-latek, który jeszcze kilkanaście minut temu chciał odkryć swoją przyszłość. Stało się tak wczoraj około godziny 13.00.

Przy ul. 12-Lutego zaczepiła go starsza kobieta. To ona zaproponowała wróżenie. Poprosiła o prawą rękę mężczyzny, z której to miała wyczytać przyszłość. Aby wzmocnić siłę wróżby poprosiła by na dłoni kładł banknoty. Chcący poznać czekające go tajemnicze zdarzenia oraz przyszłość uczynił to.

Kobieta następnie składała pieniądze w kostkę i jak twierdził mężczyzna „pieniądze w tajemniczych okolicznościach… znikały”. Oczywiście banknoty miały do niego wrócić, ale ku jego zaskoczeniu… tak się nie stało. Gdy kobieta odchodziła 31-latek zorientował się, że został okradziony. Zadzwonił na alarmowy numer policji i opowiedział całą sytuację oraz wskazał autobus, do którego wsiadła nieuczciwa wróżka.

– Chwilę później i kilka przystanków dalej do opisanego autobusu wsiedli również interweniujący policjanci i zatrzymali odpowiadającą rysopisowi kobietę. Zabezpieczono także 700 złotych, które miała przy sobie. Od mężczyzny z kolei przyjęto zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. 71-latka trafiła do policyjnego aresztu. Teraz może odpowiedzieć za wyłudzenie pieniędzy – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

 

2 komentarze

 • Mariusz Reply

  5 listopada 2017 at 20:31

  Niektórzy okradają babcie ” na wnuczka “. Tutaj wnuczek został okradziony ” na babcie” 🙂 Ha Ha Ha Ja mu mogę powróżyć za darmo. Uwaga chłopie darmowa wróżba dla Ciebie: Jak się nie weźmiesz do roboty tylko będziesz wierzył w takie głupoty to nic dobrego w życiu Cię nie spotka. To mówiłem ja wróżbita Mariusz 🙂

  • Joanna Reply

   5 listopada 2017 at 21:23

   Święta prawda wróżbito Mariuszu ?

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register