„Tu robi się niebezpiecznie” – na Lotniczej ciągłe zmiany w ruchu a informacji brak

Kierowcy na ul. Lotniczej muszą ciągle uważać na zmiany organizacji ruchu. Także piesi muszą być czujni i ostrożni. Ciągłe zmiany organizacji ruchu, brak informacji o objazdach powodują, że kierowcy się tam gubią. W piątek o mało nie doszło do wypadku.

– To co się dzieje teraz na Lotniczej to szok – pisze nasz Czytelnik. – Co chwilę zmieniają sposób wjazdu na ulicę. Brak jakichkolwiek informacji czy tablic o objazdach. Drogi dojazdowe wytyczane ciągle inaczej. W piątek jedna kierująca wjechała na takim objeździe „pod prąd”. Na szczęście nie dało się jechać szybko więc do wypadku nie doszło. Jednak powstało spore zamieszanie, ponieważ kobieta musiała wycofywać samochód. Czy naprawdę nie można postawić czytelnej tablicy czy innej informacji, w jaki sposób jest tam organizowany ruch kołowy?

O problemach kierowców i pieszych, dla których „zabrakło” chodnika w tym rejonie pisaliśmy wcześniej tu: http://fakty.elblag.pl/powstaje-wiadukt-na-zatorze-wystepuja-spore-utrudnienia-przy-ul-lotniczej/

O wyjaśnienie pytaliśmy Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

– Przy ul. Lotniczej obecnie wykonujemy modernizację kanału sanitarnego. Jest to związane z budową wiaduktu na osiedle Zatorze i przebudową dróg dojazdowych – mówi Andrzej Kurkiewicz, dyrektor Elbląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. – Obecnie analizujemy możliwości takiej modernizacji tego kanału, aby była jak najmniej inwazyjna.

Jak wyjaśnia Andrzej Kurkiewicz, te prace przy ul. Lotniczej mogą potrwać nawet kilka miesięcy.

Widzisz coś niepokojącego? Coś Cię denerwuje, drażni, masz jakiś problem? Pisz do nas na adres: faktyredakcja@gmail.com . Każdemu gwarantujemy anonimowość!

fot. nadesłane.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register