Czy trudna pogoda zagrozi budowie wiaduktu na Zatorze?

Potężne ulewy deszczu, lokalne podtopienia spowodowały, że na terenie budowy wiaduktu na Zatorze potworzyły się wielkie kałuże wody. Ziemia stała się grząską i bardzo podmokła. Czy warunki atmosferyczne spowodują opóźnienia w budowie wiaduktu na Zatorze.

Nasi Czytelnicy informują nas, że na terenie budowy wiaduktu na Zatorze, po ulewnych opadach deszczu, potworzyły się wielkie kałuże wody.

– Ziemia jest nasiąknięta wodą. Przestoje w pracach były widoczne. Robotnicy wypompowywali wodę z dołów. Prognozy pogody zapowiadają, że znów ma wkrótce obficie padać. Czy to nie opóźni budowy wiaduktu – pyta nasz Czytelnik.

Wbrew pozorom czasu jest bardzo mało. Ponieważ według planów zakończenie inwestycji powinno nastąpić  30 września 2018 r.

Cała inwestycja polega na budowie dróg dojazdowych do wiaduktu w ciągu ulic Lotniczej i Skrzydlatej. Modernizacja ulic, budowa łącznic i rond, tworzenie infrastruktury dla pieszych i rowerzystów oraz uzupełnianie kanalizacji, uzbrojenia i zieleni potrwa do końca 2018 roku.

Elbląski Ratusz jednak uspokaja. Jak na razie inwestor nie zgłosił problemów z dotrzymaniem terminu realizacji obiektu.

– Na dzień dzisiejszy Wykonawca nie zgłaszał ani nie sygnalizował potrzeby zmiany terminów umownych realizacji inwestycji, czyli  – 30.09.2018 r. – poinformowała nas Joanna Urbaniak, rzecznik prasowa prezydenta Elbląga.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register