Długi weekend z MOSiR-em w Elblągu

Po przerwie świątecznej zbliżają się kolejne wolne dni. Warto wykorzystać je na realizację noworocznych postanowień i ruszyć się z kanapy. Najlepiej razem z propozycjami od Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu.

Jest w czym wybierać. Nasze obiekty zapewnią znakomitą sportową rozrywkę na dworze, jak i pod dachem. Można także wziąć udział w ciekawych imprezach sportowych.

W te chłodne dni przyjemną formą spędzenia czasu będzie pobyt i relaks w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka. Każdy klient może skorzystać z basenu sportowego lub strefy rekreacyjnej, gdzie znajduje się wiele atrakcji. W tym zjeżdżalnie i wodne zabawki dla dzieci. Obiekt będzie czynny codziennie (również 6 stycznia, w święto Trzech Króli) w godzinach 6-22.

Tafla Lodowiska Helena także będzie wtedy dostępna, gdzie wystartują dwie ślizgawki w czwartek i piątek – o godzinie 18 i 19. W sobotę i niedzielę Lodowisko będzie czynne w tradycyjnych godzinach: o 12:30, 13:30, 14:40, 15:40 i 16:50.

Fanów jazdy na łyżwach zapraszamy oprócz tego na Tor Kalbar w piątek o 18:30, w sobotę o 12, 14, 16:30 i 18:30, natomiast w niedzielę o 10, 12, 14, 16:30 i 18:30. W czwartek, 6 stycznia Tor będzie nieczynny.

W sobotę sympatyków biegania zapraszamy na Stare Miasto, gdzie o 10 rozpoczną się kolejne w tym sezonie Biegi na orientację. Można połączyć aktywność fizyczną z poznaniem sekretów tej części miasta. Szczegóły tutaj.

Każdego cyklistę zapraszamy w niedzielę na pierwszą w tym roku Miejską Wycieczkę Rowerową. Wybieramy się na trasę o długości 53 km, której celem będzie pochylnia Oleśnica. Dla pierwszych 50 osób będą przygotowane są dokładne mapy Kanału Elbląskiego. Szczegóły tutaj.

W czwartek (6 stycznia) odbędą się również kolejne zajęcia w ramach Aktywuj się z MOSiR-em. O godzinie 19:30, w sali fitness na Lodowisku Helena, rozpocznie się energetyczna Zumba, natomiast w CRW Dolinka o 20 ruszy Aqua Fitness. W piątek w Krytej Pływalni spotkają się uczestnicy kolejnego Aqua Fitness. Sobota to czas dla seniorów, którzy o 11 i 12 mogą tam skorzystać z Aerobiku w wodzie.

W związku z sytuacją wywołaną przez pandemię dokładamy wszelkich starań, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim osobom korzystającym z obiektów sportowych MOSiR. Prosimy o zachowanie minimum 1,5 metra odstępów, zakrywanie usta i nosa w obiektach zadaszonych (lodowisko i baseny) oraz o stosowanie się do poleceń obsługi, komunikatów zamieszczonych na terenie obiektu i wytycznych zawartych w aktualnie obowiązującym rozporządzeniu Rady Ministrów.

Tekst i fot. MOSiR

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register