Dobiegła końca ważna inwestycja pod Elblągiem

Budowa hali produkcyjnej, która jest kluczowym elementem parku logistyczno-produkcyjnego Dobra Novina koło Elblągu dobiegła końca. Inwestycja jest położona w atrakcyjnej lokalizacji, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi ekspresowej S7. Za realizację odpowiadał Dekpol Budownictwo, a inwestorem przedsięwzięcia jest firma Delta.

Powstałe centrum zajmuje przestrzeń ponad 3 hektarów, a powierzchnia hali produkcyjnej to ponad 13 tysięcy mkw. Hala o wysokości ponad 10 metrów została wyposażona w 16 suwnic o nośności od 20 do 72 ton każda z możliwością pracy w tandemie. Ekonomiczny system ogrzewania oraz zaawansowane systemy ochrony przeciwpożarowej, gwarantują odpowiednią ochronę zarówno pracownikom, jak i magazynowanym materiałom. Dodatkowo wykonawca i inwestor zadbali o monitoring, oświetlenie oraz ochronę terenu wokół budynku.

– Posiadamy duże doświadczenie w realizacji projektów tego typu – mówi Adam Olżyński, Dyrektor ds. handlowych w Dekpol Budownictwo – W tym wypadku jednak wyzwaniem był krótki czas realizacji oraz montaż wielu suwnic. Cieszymy się, że zrealizowaliśmy obiekt  wysokiej jakości z certyfikatem BREEAM przy bardzo dobrej współpracy z inwestorem.

Pierwszym najemcą obiektu została firma Rockfin, która w centrum pod Elblągiem zaczęła produkcję dla energetyki (w tym jądrowej), nowoczesnych układów hydraulicznych, dla gospodarki morskiej, urządzeń do produkcji wodoru czy dla przemysłu lotniczego.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register