Dostał 10 zł za…zabicie psa. Teraz grozi mu dwa lata więzienia

10 złotych. Tyle warte było życie psa dla jego właściciela. Ponieważ sam „nie miał sumienia” zabić zwierzę, zlecił to znajomemu. Tez zadanie wykonał, ale na trop tej zbrodni wpadli policjanci. Teraz zabójca psa może w więzieniu spędzić nawet dwa lata.

Kara do 2 lat pozbawienia wolności grozi 30-letniemu mieszkańcowi gminy Rozogi, który działając na prośbę swojego 63-letniego sąsiada, pomógł mu uśmiercić psa. Za wyświadczoną przysługę 30-latek dostał od właściciela czworonoga, 10 złotych na przysłowiowe piwo. Mężczyźni po zabiciu czworonoga zakopali go w pobliżu miejsca zamieszkania. Obaj usłyszeli już zarzuty. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

W niedzielę (07.05.17 r.) około godziny 19:00, Oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał anonimową informację o tym, że na terenie gminy Rozogi, dwóch mężczyzn zabiło psa. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji.

Funkcjonariusze pod wskazanym adresem zastali 63-letniego mieszkańca gminy Rozogi. Mężczyzna przyznał, że nie miał sumienia sam zabić swojego psa, więc o przysługę poprosił znajomego. Po uśmierceniu czworonoga, mężczyźni zakopali go w pobliżu miejsca zamieszkania.

63-latek tłumaczył się tym, że pies w ostatnim czasie nie chciał jeść i zrobił się bardzo agresywny.  Ponadto parę dni wcześniej ugryzł jego żonę. Mężczyzna obawiał się, że może być on zarażony wścieklizną więc postanowił się go pozbyć. Na pytanie kiedy ostatnio szczepił swojego czworonoga stwierdził, że nie pamięta.

Szczycieńscy policjanci zatrzymali 63-latka, który noc spędził w policyjnej celi. Mężczyzna posiadał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Śledczy ustalają czy uśmiercone zwierzę, faktycznie mogło być zarażone wścieklizną.

30-letniemu mieszkańcowi gminy Rozogi za zabicie psa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast 63-latek odpowie karnie za nakłonienie do popełnienia przestępstwa o którym mowa w ustawie o ochronie zwierząt.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. Teraz o dalszym ich losie zadecyduje sąd.

Policjanci informują, że zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt za zabicie, uśmiercenie albo dokonanie uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów ustawy należy liczyć się z karą do 2 lat pozbawienia wolności. Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem. Jeżeli sprawca czynu działa ze szczególnym okrucieństwem, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: KWP Olsztyn

fot. zdjęcie poglądowe

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register