Dramat! Politycy się kłócą, a wojsko walczy przy Jeziorze Druzno

Politycy spierają się o zaniedbania w systemach ochrony przeciwpowodziowej w rejonie naszego miasta. Tymczasem w okolicach Jeziora Drużno działa już wojsko.

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki na antenie Radia Olsztyn mówił wprost – to samorząd województwa odpowiada za zły stan infrastruktury przeciwpowodziowej na Żuławach.

– Ochrona wałów przeciwpowodziowych na Żuławach to są cały czas zadania samorządu województwa. Niestety ten system w mojej ocenie nie zdał egzaminu, bo mam wrażenie, że samorząd województwa nie do końca podchodził do tej sprawy jak gospodarz – mówi Artur Chojecki.

Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin nie chciał wprost odnieść się do tych zarzutów.

– Nie wiem, na jakiej podstawie. Chętnie bym wprost od pana wojewody takie zarzuty usłyszał i prosił o przekazanie na piśmie – oświadczył Gustaw Marek Brzezin.

Na Żuławach gospodarką wodną zajmują się dwie instytucje – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej, który jest jednostką administracji rządowej, oraz Żuławski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych, który podlega samorządowi województwa. Od przyszłego roku ta sytuacja się zmieni – gospodarką wodną w całym kraju zajmą się rządowe Wody Polskie.

23131886_1594016243991365_104593111626133354_n

Tymczasem kiedy politycy się spierają, kto jest odpowiedzialny bardziej za katastrofalny stan zabezpieczeń przeciwpowodziowych na Żuławach, wojsko walczy teraz z żywiołem przy Jeziorze Druzno.

Jak informuje OSP Krzewsk: „Wraz z wojskiem bierzemy udział w akcji operacji usuwania zatorów w obrębie jeziora Drużno. W akcji biorą udział m.in. dwie nasze jednostki pływające oraz wojskowe amfibie!”

fot. OSP Krzewsk.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register