OHP oraz Policja przeniosą się na ul. Lotniczą. Miasto przejmie nieruchomości po tych instytucjach

Jeśli radni miejscy wyrażą zgodę, Komenda Miejska Policji w Elblągu oraz Komenda Ochotniczego Hufca Pracy przeniosą się na ul. Lotniczą – zajmując nieruchomości po byłej jednostce wojskowej. Miasto natomiast przejmie ich dotychczasowe siedziby. Projekty uchwał w tej sprawie są już gotowe.

Zarówno Komenda Miejska Policji w Elblągu, jak i Komenda Hufca OHP wystąpiły do Miasta z wnioskiem o przejęcie działek przy ul. Lotniczej – chcą tam ulokować swoje siedziby. W zamian nasze miasto przejęłoby na własność dotychczasowe nieruchomości tych instytucji.

Stosowne projekty uchwał są już gotowe. Na takie działania muszą jednak wyrazić zgodę radni miejscy.

Pismem z dnia 22.06.2017 r. Warmińsko-Mazurska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Olsztynie, w imieniu Komendy Głównej Ochotniczych Hufców Pracy, zwróciła się z prośbą o wskazanie nowej lokalizacji jej siedziby (aktualnie znajdująca się przy ul. Junaków 5 w Elblągu), poprzez przeniesienie placówki (wraz z szeregiem podmiotów towarzyszących) w miejsce posiadające większą powierzchnię. Instytucja motywuje swoją prośbę możliwością lepszej realizacji zobowiązań narzuconych ustawowo, a związanych m.in. z zatrudnianiem oraz przeciwdziałaniem marginalizacji i wykluczeniem społecznym młodzieży, jak i z zadaniami z zakresu kształcenia zawodowego i wychowania oraz wsparcia powszechnego systemu oświaty.

Z kolei pismem z dnia 14.09.2017 r. Komenda Miejska Policji w Elblągu zwróciła się z prośbą o przekazanie na swoją rzecz ww. nieruchomości, motywując swoją prośbę planowaną budową nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, co ma wiązać się z przeniesieniem i tym samym połączeniem dwóch Komend z ul. Tysiąclecia 3 i ul. Królewieckiej 106, a także zaplecza policyjnego, położonego przy ul. Strażniczej 2.

Elbląski Ratusz chce sprzedać nieruchomości zabudowane przy ul. Lotniczej na rzecz Skarbu Państwa (dla potrzeb KMP Elbląg oraz OHP Elbląg) za przysłowiową złotówkę. W zamian natomiast przejmie wszystkie nieruchomości w Elblągu po tych dwóch instytucjach. Na to jednak muszą jeszcze zgodę wyrazić radni miejscy.

 

1 komentarz

  • kazimierz Reply

    9 listopada 2017 at 16:04

    I co dalej? Przecież np przy ul Kopernika róg Chopina od wielu lat, niszczeje pusty budynek po hospicjum, podobnie obiekt na Puławskiego przy Biedronce. Sądzę że miasto ma takich pustostanów więcej. Moim skromnym zdaniem, istotne dla mieszkańców referaty policji winny zostać w centrum miasta, a tam przenieść całą resztę. Tam, dla osoby nie zmotoryzowanej, to już będzie wyprawa.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register