Zagadkowa śmierć 16-latki. Prokuratura wyjaśni przyczyny

– Prokuratura w Ostródzie wyjaśnia przyczyny śmierci 16-latki z Morąga. Dziewczynkę nie przyjęto do trzech szpitali i nie przyjechała do niej karetka. Zmarła w męczarniach – informuje portal „Taka jest Ostróda” na facebooku.

16-latka uskarżała się na ból uda. Mama dziewczynki zawiozła ją do szpitala, tam jak relacjonuje rodzina lekarka nakazała leczyć dziecko apapem i wysłała dziecko do ortopedy.

Rodzina jeszcze tego samego dnia udała się do lekarza najpierw w Olsztynie, a później prywatnie w Bartoszycach. Lekarz wypisał leki i kazał jechać do domu. Tam dziewczynka dostała zapaści i pomimo reanimacji zmarła.

Sekcja zwłok ma wyjaśnić przyczyny zgonu 16-latki.

 

Dramat w MorąguZmarła 14-latka bo pomoc nie dotarła!+++udostępnij, skomentuj+++Prokuratura w Ostródzie wyjaśnia…

Opublikowany przez Taka jest Ostróda Poniedziałek, 21 stycznia 2019

 

Jak informuje Polsat News, ze wstępnych ustaleń śledztwa wynika, że rano razem z mamą odbyła konsultację w dwóch szpitalach w regionie oraz u lekarza w Bartoszycach, po południu wróciła z przepisanymi lekarstwami do domu. Tam niestety zmarła.

– Matka z córką była w szpitalu w Morągu. Tam otrzymały skierowanie do lekarza chirurga. Była również w szpitalu w Olsztynie, gdzie “sprostowano” to pierwsze skierowanie i zdecydowano, że dziewczynkę powinien przyjąć ortopeda – powiedział polsatnews.pl Zbigniew Świderski z Prokuratury Rejonowej w Ostródzie.

Wizyta u ortopedy w szpitalu w Olsztynie miała się odbyć dopiero po kilku godzinach. Matka nie chciała czekać i pojechała z córką do lekarza w Bartoszycach. Jak informuje prokurator Świderski, lekarz z Bartoszyc zaaplikował leki oraz przypisał inne, które matka wykupiła w aptece. 16-latka wróciła do domu. Po niedługim czasie zmarła.

“Było wykonanych kilka telefonów pod numer 112”

W mediach społecznościowych pojawiła się informacja, że kiedy stan dziewczynki nagle i drastycznie się pogorszył, matka bezskutecznie próbowała wezwać pomoc, dzwoniąc na pogotowie.

– Jesteśmy na etapie wyjaśniania zdarzenia. Nie mogę potwierdzić, że nie przyjechała karetka, bo dziewczynka była reanimowana. Tutaj jest inna kwestia, kwestia czasu (w jakim karetka dojechała na miejsce – red.) – powiedział prokurator Zbigniew Świderski. Dodał również, że “było wykonanych kilka telefonów pod numer 112”.

Prokuratura czeka na szczegółowe informacje z dyspozytorni szpitala, odnośnie czasu w jakim karetka pojawiła się w domu dziewczynki.

Bezpośrednią przyczynę zgonu dziewczynki ma wyjaśnić sekcja zwłok, która odbędzie się w piątek.

– Podejrzewam, że ostatecznie będzie wywołana opinia zespołu biegłych lekarzy, bądź jednego lekarza, by określić, czy nie doszło do tzw. błędu w sztuce – dodał w rozmowie z polsatnews.pl prokurator Świderski.

źródło: Taka Jest Ostróda/Polsat News

19 komentarzy

 • paulina Reply

  21 stycznia 2019 at 23:47

  Nie “dziewczynkę nie przyjęto” tylko jak już “dziewczynki nie przyjęto”. Przykre, że żyjemy w czasach, że nawet dziennikarze nie potrafią pisać.

  • Polka Reply

   22 stycznia 2019 at 10:00

   Paulina.. jestes pewna swojego zdania?? Wroc do szkoly podstawowej i naucz sie odmieniac!! To byla jedna dziewczynka.. wiec liczba pojedyncza-DZIEWCZYNKĘ… DZIEWCZYNKI to liczba mnoga… niestety ale Polacy jesli chodzi o odmiane notorycznie robia te bledy!!

   • Magda Reply

    22 stycznia 2019 at 12:47

    kogo czego nie przyjęto na odział ? – jednej dziewczynki, dwóch dziewczynek.
    sama się dokształć, bo aż żal czytać

   • Tylko to tu zostawię Reply

    22 stycznia 2019 at 13:05

    http://aztekium.pl/find.py?lang=pl&q=dziewczynka
    Dopełniacz słowa “dziewczynka”

   • Nauczyciel polskiego Reply

    22 stycznia 2019 at 13:25

    Polka, co z ciebie za Polka skoro nie wiesz, że liczba pojedyńcza w dopełniaczu to dziewczynki. I jeszcze piszesz o notorycznych błędach. Straszny z ciebie dzban.

   • radek Reply

    22 stycznia 2019 at 13:56

    A ty jesteś pewna swego zdania? Dziewczynki to także dopełniacz liczby pojedynczej, a także biernik i wołacz liczby mnogiej.
    “… niestety ale Polacy jeśli chodzi o odmianę notorycznie robią te błędy!!”

   • Katarzyna Reply

    22 stycznia 2019 at 13:57

    Przyjęto kogo? co? – DZIEWCZYNKĘ.
    Nie przyjęto kogo? czego? – DZIEWCZYNKI.
    Ech…

   • Autor Reply

    22 stycznia 2019 at 14:06

    Nie przyjęto: kogo? czego? (dopełniacz) DZIEWCZYNKI, a nie kogo?co? (biernik) DZIEWCZYNKĘ.

 • erf Reply

  22 stycznia 2019 at 08:11

  witamy w strefie polskiego nfz-a

 • szuman Reply

  22 stycznia 2019 at 08:48

  Chciałbym umieć z łatwością odróżniać do siebie akcenty rosyjskie, ukraińskie, białoruskie. Jak posłucham jedno obok drugiego, to słyszę różnicę, ale później znowu wszystko brzmi mi jednakowo.

 • Grysik Reply

  22 stycznia 2019 at 09:59

  Dlaczego tytuł brzmi “[…] bo pogotowie odmówiło pomocy” skoro podobno aż trzy szpitale też jej nie przyjęły?

 • Maciek Reply

  22 stycznia 2019 at 10:02

  No i oczywiście widziana przez 3 lekarzy i odesłana do domu …ale jak zmarła to tytuł „umarła bo pogotowie nie przyjechało „ . Kur…. pogotowie lekiem na wszystko ! I jak cis nie zagra …to jest na kogo zrzucić !!!!

 • Polka Reply

  22 stycznia 2019 at 10:04

  Paulina.. jestes pewna swojego zdania?? To wroc do szkoly podstawowej i naucz sie odmieniac.. w liczbie pojedynczej i mnogiej.. dziewczynkę-to liczba pojedyncza..a dziewczynki to liczba mnoga.. Niestety ale odmiana to wielki problem rzeszy Polakow.. Pozdrawiam

 • koko Reply

  22 stycznia 2019 at 12:23

  To wkoncu 14-sto latka? czy 15-sto latka,wiem ze to nie istotne no ale dokladnosci to Wy nie macie

 • Jarek Reply

  22 stycznia 2019 at 12:33

  Sekcja zwłok ma wyjaśnić przyczyny zgonu 14-latki.
  Dramat w Morągu
  Zmarła 16-latka bo pomoc nie dotarła!
  Prokuratura czeka na szczegółowe informacje z dyspozytorni szpitala, odnośnie czasu w jakim karetka pojawiła się w domu 15-latki.
  To w końcu ile ona miała lat bo albo ta akcja ratunkowa trwała naprawdę długo albo autor tego tekstu się mocno nie wyspał. Nie mówiąc już o redaktorze, który powinien zredagować artykuł przed jego publikacją.

 • Katarzyna Reply

  22 stycznia 2019 at 13:58

  Przyjęto kogo? co? – DZIEWCZYNKĘ.
  Nie przyjęto kogo? czego? – DZIEWCZYNKI.
  Ech…

 • Oliwia Reply

  23 stycznia 2019 at 00:25

  Dziecko zmarło a te się kłócą o pisownie…. . Szkoda słów

  • AA Reply

   23 stycznia 2019 at 11:01

   Bo życia dziewczynki już nie uratujesz, a tłumoków jeszcze naprostować się da.

 • Elmirks Reply

  24 stycznia 2019 at 22:55

  Galimatias normalnie jakis o jakies bzdury sie spieracie a tu powazna sprawa. Zginęła nie winna dziewczynka której nasz chory system NFZ nie udzielił pomocy masakra a oni jeszcze strajki robi A że mało zarabiają blee ohyda i wstyd.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register