Droga przez mękę. Mieszkańcy już nie wierzą w zapewnienia Zarządu Dróg

Mieszkańcy mają dość pustych obietnic. Codziennie muszą zmagać się z drogą, która bardziej przypomina księżycowy krajobraz niż trasę w XXI wieku. Tymczasem jak pisze do nas nasza Czytelniczka, samorządowcy składają obietnice remontu, z której i tak się nie wywiązują.

Kobieta napisała do nas w tej sprawie, ponieważ jak wskazuje, samorządowcy powiatowi ignorują kolejne prośby o remont drogi pomiędzy Wiktorowem a Jegłownikiem. Stan tej trasy jest po prostu fatalny.

– Witam, mam taki oto problem, że droga pomiędzy Wiktorowem a Jegłownikiem koło Elbląga jest tragiczna, powiat nic z tym nie robi. Dwa tygodnie temu dzwoniłam do Dyrektora Zarządu Dróg i obiecywał, że droga zacznie być robiona w przyszłym tygodniu. Oczywiście na obietnicach się tylko skończyło. Nie wiemy już co robić, tam już nawet rowerem ciężko jechać, a co dopiero samochodem. Dziura na dziurze.. więc pomyśleliśmy, że może Państwo swoją interwencją nam pomogą – pisze kobieta.

W tej sprawie zwrócimy się o wyjaśnienia do Starostwa Powiatowego w Elblągu.

fot. nadesłane.

9 komentarzy

 • Mieszkaniec Reply

  10 października 2018 at 09:08

  Ta droga to tragedia . Najlepiej samolotem nad nia latac. Niech sie wezma za nia bo na mechanika nie wyrobie.

 • Kriss Reply

  10 października 2018 at 09:31

  Ta droga maskakra. Zapomniana… tez kiedys dzwonilem to tylko jeden do drugiego pileczke odbija. Kierownik do dyrektora a dyrektor do starosty. Co to za zarzad co taki problem robia zeby dzury zalatac…

 • Mieszkaniec Reply

  10 października 2018 at 10:49

  Za czasów starego Dyrektora Zarządu Dróg takiego problemu nie było , łatali co jakiś czas i było okej ,a teraz nic nie jest robione.. wstyd !!!!

 • Mateoo Reply

  10 października 2018 at 11:07

  Oby naprawa nie została wykonana w takim sam sposób jak we wsi Chojnowa – również pisaliście o tym na łamach elblag24.
  Jedna warstwa asfaltu została wylana ale tylko do połowy wsi… i to jeszcze z małym naciąganiem mieszkańców aby firma wykonująca prace położyła asfalt chociaż 20m dalej niż przywiduje to zlecenie .

  I w ten sposób mieszkańcy wsi Choinowo zostali podzieleni na lepszych – tych co maja droga pod domem i tych gorszych na których zabrakło asfaltu.

  Brawo dla Pana Burmistrza Tolkmicka ! wybory nadchodzą !

  Myślę ze można by z tego ciekawy artykuł napisać w jaki sposób robione są drogi w naszym regionie.

 • Dawna Mieszkanka Reply

  10 października 2018 at 11:44

  Jak zawsze przed wyborami są tylko obietnice i na tym się kończy. Takie miejscowości jak ta są zapominane niestety. Pamiętam, że kiedyś jeździł tam autobus PKS Elbląg niestety przez te dziury już nie jeździ. To jest chore by w takim wieku w jakim żyjemy były takie drogi, niestety nie ona jedna w naszej gminie. Wójt bardzo mało się stara i wszędzie tylko wytłumaczenia,że to droga powiatowa tak samo jak zaledwie odcinek 3 km między Nogatem a Kopanka Pierwszą. Żadna władza tego nie naprawiła, znając życie gdyby tutaj jakaś szyfa mieszkała droga była by idealna, a tak ludzie sami nic nie zrobią niestety. Bo ani pomocy w radnych ani w wójcie…obiecanki cacanki a my ciągle w czarnej d…e!!!

 • eSeM Reply

  10 października 2018 at 12:03

  Droga Wojewódzka na terenie Milejewa to też dramat.

 • Kaja Reply

  10 października 2018 at 14:44

  Większość dróg powiatowych w mniejszych miejscowościach tak wygląda w naszym województwie. Dziwne , że np. pomorskie non stop naprawia swoje drogi a u nas NIC !!! Oni maja pieniądze a wy nie ???? Powiat nie robi nic z tym !!!! Gmina nie robi nic z tym bo to droga powiatowa!!!! Niech się odezwą Ci policcy, którzy stratują z tego okręgu i obiecają znowu jak to robią sukcesywnie przed wyborami wspaniałe drogi….

 • Kasia Reply

  10 października 2018 at 14:46

  Większość dróg powiatowych w mniejszych miejscowościach tak wygląda w naszym województwie. Dziwne , że np. pomorskie non stop naprawia swoje drogi a u nas NIC !!! Oni maja pieniądze a wy nie ???? Powiat nie robi nic z tym !!!! Gmina nie robi nic z tym bo to droga powiatowa!!!! Niech się odezwą Ci policcy, którzy stratują z tego okręgu i obiecają znowu jak to robią sukcesywnie przed wyborami wspaniałe drogi….

 • BORYSEK Reply

  10 października 2018 at 21:37

  fatalna )))))))))to mało powiedziana .to najgorszy odcinek jaki widziałem w Polsce ,a dużo jezdze, chyba ze sa gorsze.))))

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register