Wiadukt całkowicie bezpieczny. To akcja polityczna?

Prezydent Witold Wróblewski całkowicie zaprzeczył informacjom, jakie opublikowała w poniedziałek Gazeta Polska Codziennie. Wiadukt jest bezpieczny i przeszedł wszystkie wymagane odbiory.

Prezydent Witold Wróblewski stanowczo dementuje informacje Gazety Polskiej Codziennie, jakoby istniało jakiekolwiek zagrożenie w użytkowaniu wiaduktu na Zatorze.

– Obiekt został zaplanowany do budowy kilka lat temu i wykonany w terminie. Odbiory wykonywał Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Jest On niezależnym od władz miasta organem – mówi Witold Wróblewski. – Cała negatywna opinia na temat wiaduktu opiera się na wnioskach człowieka, który startuje w wyborach samorządowych do Rady Miasta z konkurencyjnej listy wyborczej.

Wiceprezydent Janusz Nowak dodał, że autor tej opinii, którą cytowała Gazeta Polska Codziennie nie posiada uprawnień do opiniowania wykonania obiektów mostowych.

– To obiekt „klasy A”, wszystkie odbiory zostały dokonane prawidłowo. Obiekt nie stanowi żadnego zagrożenia dla użytkowników – dodaje Janusz Nowak. – Autor opinii nie postawił żadnego konkretnego zarzutu. Mamy tam tylko ogólniki.

Witold Wróblewski zapowiedział, że nie wyklucza skierowania w tej sprawie pozwu do sądu.

– W tym wszystkim chodzi o to, aby obrzucić inwestycję błotem. Robi to człowiek startujący w wyborach samorządowych – dodaje Witold Wróblewski.

O tej sprawie więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/gpc-wiadukt-zagrozony-katastrofa-budowlana/  

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register